Chusty, apaszki, szale

Póki zima nie zawitała na całego, zamiast grubymi i wełnianymi szalikami staramy się chronić szyję za pomocą chust, ozdobnych apaszek i szali. Jaka jest właściwie między nimi różnica? Apaszka i szal są bardziej eleganckie, a samą apaszkę można by nazwać mniejszą wersją szala. Oba dodatki są ozdobne i szykowne.

Chusty i szale nadają ubraniom koloru i podkreślają charakter oraz styl. Są dostępne w przeróżnych rozmiarach, choć przyjęło się, że apaszka powinna być wąska, szal dłuższy i szerszy, natomiast chusta to już różnorodność rozmiarów i kształtów. W tym sezonie – im większy, tym lepiej. Wszelkiego rodzaju apaszki i chusty w tym roku należy nosić swobodnie, wręcz niedbale, niby od niechcenia przerzucone przez szyję lub narzucone na ramiona. A im większy będzie ten dodatek, tym lepiej będzie tak wyglądał.

Szalenie modne są chusty w różnokolorowe kraty, pasy i inne wzory, ale równie modne będą szale jednokolorowe z drobnymi frędzlami przy końcach. Najmodniejsze w wśród jednobarwnych będą szale fioletowe, turkusowe, szare i granatowe. Poza kratami i jednolitymi kolorami modne nadal są i będą chusty w folkowe ornamenty czy motywy góralskie. Warto pamiętać, że stylowym dodatkiem do chust jest broszka, która świetnie sprawdzi się, kiedy będzie wiał silny wiatr. Broszka zepnie niesforną chustę, apaszkę lub szal i doda subtelnego szyku.

Co ciekawe, apaszki i chusty, można swobodnie nosić również latem, do koszul i bluzek lub sukienek. Są uniwersalne i właściwie ponadczasowe. Już kilka lat temu bardzo modne stały się chusty arafatki i trend ten nadal jest bardzo modny. W tym stylu i w ten deseń zaczęły się mnożyć apaszki i szale. Wszelkiego rodzaju tego typu dodatki mają to do siebie, że dodadzą czegoś szałowego zwykłemu zestawowi na co dzień: do dżinsów, spódnicy, koszuli lub skórzanej kurtki.

Kiedy mowa o chustach i innych rodzajach dodatków na szyję, warto wspomnieć również o miejscach, w których najlepiej je kupować. Od kilku miesięcy mnóstwo chust czy apaszek można znaleźć w markowych sklepach, ale nie da się ukryć, że wtedy wiele pań będzie nosiło bardzo podobne i identyczne. Dlatego warto rozglądać się za szalem np. na bazarze, second-handzie, niewielkim sklepiku z odzieżą indyjską. Właśnie w sklepach indyjskich znaleźć można mnóstwo szali czy chust w różnych rozmiarach, kolorach, z przeróżnymi i pięknymi motywami i wzorami. A wszystko to w przystępnej cenie. Jeśli w okolicy żadnego takiego sklepu nie mamy, od czego jest Internet? Wystarczy chwilę poszperać w sieci, aby odnaleźć coś wyjątkowego i ładnego. A z racji tego, ze wraca moda na styl ludowy, wspaniałym miejscem na poszukiwania może okazać się szafa mamy lub babci.

Jak widać, liczba stylów jeśli chodzi o chusty i apaszki jest ogromna, każda z nas powinna znaleźć coś dla siebie i dobrać do swojego stroju na każdą okazję.

RelatedPost

Dodaj komentarz