Kurtka parka damska – trendy jesienne

Kurtka parka unisex długa militarnaLetnie, gorące dni już za nami, przed nami jesienna pora, która z pewnością, prędzej czy później, przyniesie chłodne, pochmurne poranki, deszczowe popołudnia i zimne wieczory. Idealna na tę porę roku i bardzo modna w sezonie jesiennym jest parka. Klasyczna parka to długa kurtka, sięgająca przed kolano lub do kolana, o nieco militarnym charakterze. Stanowi znakomitą ochronę przed zimnem i deszczem. Tradycyjna kurtka parka to model unisex: nadaje się zarówno dla kobiet i dla mężczyzn, posiada kaptur, wiązana jest w pasie i na dole kurtki, wykonana jest z nieprzemakalnych materiałów i idealnie sprawdza się w zimne, deszczowe, jesienne dni.

Jakie parki będą modne w sezonie jesiennym?

Najpierw trochę ciekawostek o parce. Samo słowo „parka” wywodzi się z języka Nieńców – narodu zamieszkującego północno-wschodni skrawek Europy i azjatyckie obszary północno-zachodniej Syberii i oznacza ono dosłownie „zwierzęca skóra”. Współcześnie szyje się je oczywiście z innego materiału, najczęściej są to: nylon, popelina, wełna lub bawełna. Klasyczna parka ma kaptur, zasuwana jest na zamek błyskawiczny, wiązana jest lub ściągana (za pomocą ściągacza) w pasie i w zasadzie identycznie wygląda parka męska i parka damska. Sięga zazwyczaj do kolana, można jednak spotkać fasony dłuższe i krótsze. Współczesny wygląd parka zawdzięcza przede wszystkim inspiracjom militarnym – nawiązuje wyglądem i nierzadko kolorem khaki do kurtek zaprojektowanych dla amerykańskiej armii w latach 50. W latach 80. uchodziła za niemodną i mało gustowną, lecz już w latach 90. parka powróciła triumfalnie do modowych trendów wraz z muzyką grunge – popularni muzycy uprawiający ten gatunek muzyki chętnie nosili właśnie ten rodzaj kurtki.

Damska kurta parka do kolan z kapturem ocieplana

W obecnym sezonie jesiennym parka dla kobiet ma mieć duży rozmiar i powinna być luźno i z pozoru niedbale narzucona. Z klasycznej parki pozostanie w tym sezonie wiele elementów: kaptur, zapięcie na zamek błyskawiczny, pasek lub sznurek do ściągnięcia kurtki w talii. Wśród kolorów najmodniejsze będą jesienne brązy i militarny khaki, które świetnie komponować się będą z pomarańczowymi dodatkami. Bardzo ważne w tym sezonie jesiennym jest to, iż militarną, bardzo męską w wyglądzie parkę, kobiety powinny łączyć z maksymalnie kobiecymi częściami garderoby. Zatem do parki zakładamy obcisłe, seksowne bluzki, kobiece spódnice za kolano i delikatne sukienki, botki na wysokich obcasach lub wysokie kozaki. I na to zarzucamy koniecznie dużą, luźną parkę. Materiał, z którego będą robione parki w sezonie jesiennym będzie różnorodny: gruby denim, sztruks, skóra i inne. Interesująco będzie wyglądać również fason parki o asymetrycznej linii – poły kurtki nie będą zapinać się równo, ale asymetrycznie. Tej jesieni będziemy wybierać wśród różnych fasonów i kolorów parek, ważne jednak, by przypominała ona klasyczną parkę.

 

RelatedPost

Dodaj komentarz