Dlaczego jesienią wypadają włosy?

Profesjonalne kosmetyki do włosówW sezonie jesiennym nierzadko wiele kobiet skarży się na problemy związane z nadmiernym wypadaniem i matowieniem włosów. Jak się okazuje, problem ten jest dość powszechny u Pań w każdym wieku, nie oznacza jednak zazwyczaj większych komplikacji zdrowotnych. Jak zatem powinno się pielęgnować włosy jesienną, by zapewnić im piękny i zdrowy wygląd?

Jesienna utrata włosów to zazwyczaj normalna konsekwencja zmian fizjologicznych w ich strukturze. Po sezonie letnim, wakacyjnym, kiedy nasze włosy często narażone są na działanie silnego promieniowania słonecznego, wiatru oraz nierzadko również słonej czy chlorowanej wody ich kondycja może ulec widocznemu pogorszeniu. Często zdarza się, iż włosy w tym czasie bardziej się łamią, plączą oraz matowieją.

Aby zapobiec tego rodzaju konsekwencjom letniej ekspozycji włosów na słońce należy przede wszystkim zapewnić im uzdrawiające zabiegi pielęgnacyjne, które z powodzeniem wykonamy w domu krok po kroku. Na początek warto przede wszystkim jednak zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy oraz mikroelementy. Zaleca się zatem częste, regularne jedzenie świeżych warzyw i owoców oraz produktów zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe, w które bogate są głównie oliwki i pestki słonecznika oraz dyni. W niektórych przypadkach konieczne może też okazać się zastosowanie suplementów diety, takich jak choćby popularne wyciągi ze skrzypu polnego lub szałwii.

Zabiegi pielęgnacyjne krok po krokuJesienią nasze włosy mogą nadmierne wypadać również przez silny i długotrwały stres, który może mieć wiele rozmaitych przyczyn. Warto więc będzie przede wszystkim ograniczyć wszelkie stresujące nas czynniki oraz odpowiednio pielęgnować włosy w tym okresie. Poprawie ich kondycji sprzyja między innymi delikatny masaż skóry głowy, wspomagający ukrwienie cebulek. Długie, zniszczone kosmyki powinno się również w tym czasie nieco przyciąć.

W przypadku przedłużających się problemów z jesiennym wypadaniem włosów warto też będzie zastosować profesjonalną, leczniczą kurację, na przykład z użyciem oleju rycynowego lub specjalistycznych kosmetyków wzmacniających. Dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością użycie preparatów zawierających cynk, miedź oraz selen, sprzyjający odbudowie uszkodzonej struktury włosa. Jesienią warto także ograniczyć niszczące włosy zabiegi, takie jak farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie i kręcenie ich na gorąco oraz używanie suszarki.

Dodaj komentarz