Długie kurtki zimowe

Długa kurtka zimowaDługie kurtki zimowe stały się bardzo modne kilka lat temu. Nosili je wszyscy: dorośli, dzieci, młodzież. Wszędzie były przedstawiane jako kurtki, które idealnie chronią przed zimnem i wilgocią. Najpopularniejsze swego czasu były puchowe kurtki długie aż do kolan. Dzisiaj powoli odchodzi się od „napakowanych” kurtek na rzecz prostszych, ale równie ciepłych oraz długich kurtek szytych na wzór płaszczy.

Długie kurtki powinny być w ciemnych kolorach. Przede wszystkim dlatego, że jest to kolor praktyczny. Jeśli dojeżdżamy autobusami lub pociągami, jasna kurtka bardzo łatwo ulegnie zabrudzeniom. Po drugie, wiele fasonów długich kurtek (choć nie wszystkie!) nie wyszczupla optycznie, wręcz przeciwnie, więc ciemny kolor będzie działał na korzyść naszej sylwetki. Najciekawsze kolory dla tego typu kurtek to czarny, ciemnobrązowy, granatowy, ciemnozielony i ciemnofioletowy.

Modna długa kurtka zimowaW tym sezonie bardzo modne są futra, więc przeróżnego rodzaju futerkowe zdobienia na rękawach lub kapturach są mile widziane. Wybierając kurtkę zimową warto zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Przy długich kurtkach dobrze by było, aby oprócz zamka były również zapięcia na zatrzaski, a to dlatego, że takie długie zamki błyskawiczne przy ujemnej temperaturze mają tendencje do zacinania się i zamarzania, więc lepiej zawsze jest mieć tę ochronę w postaci zatrzasków lub guzików. Obok prostych kurtek ciekawie wyglądają długie kurtki inspirowane mundurowym wzornictwem. Te kurtki charakteryzują się nie tylko długością przynajmniej do kolan, są również dość ciężkie, ale dzięki temu zapewniają ciepło. Najczęściej występują w różnych odcieniach zieleni. Na rękawach i przy mankietach można zaleźć różne zdobienia, na przykład pagony lub wojskowe wzory.

Modna długa kurtka zimowaNiewątpliwą zaletą długich kurtek jest to, że chronią tylko górną część ciała, ale idealnie zakrywają nerki i górną część nóg. Jest to najbardziej potrzebne zwłaszcza przy dużych mrozach. Długie kurtki bardzo często są również wiatroszczelne i przeciwdeszczowe, co jest ich kolejnym atutem. Dzięki temu oraz odpowiedniej długości są w stanie zapewnić maksymalną ochronę przed zimnem, śniegiem i deszczem. Na rynku pojawia się coraz więcej linii długich kurtek już na sezon jesienny, bo taką popularność zyskały. Nie da się jednak ukryć, że są niezastąpione jeśli chodzi o zimowe dni.

RelatedPost

4 Comments

 1. Dominika 10 grudnia 2010 22:14 Odpowiedz

  Mam prośbę, czy możecie mi polecić w jakich sklepach można kupić ładą kurtkę zimową, ale dobrej jakości! Nie chciałabym, aby wychodził z niej puch, lub żeby się wstąpiła po 1 praniu. Mogę wydać więcej pieniążków, ale oczekuję dobrej jakości. Koleżanka poleca mi odzież z Zary?

 2. Stonka 15 grudnia 2010 09:52 Odpowiedz

  Dobrze Tobie poleca, ponieważ w Zarze można kupić ładne i modne kurtki, jednak nie zawsze ich cena jest satysfakcjonująca do jakości. Polecam Tobie zajrzeć również do Benetton lub s.Oliver. Owszem ceny nie są niskie, ale jakość adekwatna i wysoka.

 3. Monika 14 listopada 2011 19:07 Odpowiedz

  Witam, mam ogromną prośbe -> proszę o podanie sklepu, gdzie można kupić te 1 kurteczkę u góry (brązowa puchowa z futerkiem i sciągaczem u dołu), z góry dziękuję

 4. klara 15 listopada 2011 08:11 Odpowiedz

  witam 🙂 mam pytanie 🙂 gdzie mogła bym zakupić kurtkę tą pierwszą od dołu na zdjęciu??? takiej właśnie kurtki szukam i ciężko mi znaleźć 🙂 proszę o odpowiedź

Dodaj komentarz