Dodatki pierwszokomunijne dla dziewczynek

Dodatki komunijneNa okazję Pierwszej Komunii Świętej, dziewczynki zwykły ubierać się w piękne, ozdobne i rozkloszowane sukienki lub proste i skromne alby. Niezależnie jednak od tego, na jaki model komunijnych sukienek zdecydują się wszyscy rodzice, nasze dziewczynki będą potrzebowały pewnych określonych dodatków i akcesoriów do swojego odświętnego, komunijnego stroju.

Przede wszystkim, naszemu dziecku należy sprawić wygodne buty, koniecznie w kolorze białym lub delikatnym ecru. Mogą to być na przykład bardzo dziewczęce balerinki, czółenka na niziutkim obcasie lub letnie sandałki, ozdobione na przykład wdzięczną kokardą lub kwiatem. Pamiętajmy jednakże o tym, aby do ozdabianej sukienki komunijnej dobrać buty gładkie i dość skromne. W taki sposób nie przeładujemy stroju dziecka nadmiarem ozdób i dekoracji.

Innym, bardzo ważnym dodatkiem do stroju komunijnego jest również praktyczna, wygodna, mała torebeczka. Może ona być wykonana z takiego samego materiału jak sukienka lub alba. Dodatkowo, powinna mieć krótkie uchwyty, aby dziecko mogło ją sobie wygodnie przewiesić przez nadgarstki w czasie swojej uroczystości. Pamiętajmy jednak o tym, aby komunijna torebeczka lub woreczek były na tyle pojemne, by zmieścić książeczkę do modlitwy i różaniec.

Na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zwykło się również zakładać dziewczynkom delikatny, biały wianuszek z żywych lub sztucznych kwiatów. Oczywiście, możemy zdecydować się w tym przypadku na model bardzo dekoracyjny, wykończony błyszczącym materiałem. Popularną ozdobą do tego typu wianków są również cekiny, mieniące się koraliki i diamenciki. Nie przesadźmy jednak z dekoracjami. Niekiedy korzystniej będzie postawić na prostą opaskę z kwiatami z materiału lub wpięcie dziecku pojedynczego, żywego kwiatu we włosy, na Akcesoria do Komuniiprzykład białej róży, symbolizującej czystość i i niewinność.

W celu ułożenia dziecku odświętnej, pomysłowej fryzury na Pierwszą Komunię możemy również wykorzystać najróżniejsze ozdoby i akcesoria do włosów. Z pewnością pomocne przy układaniu fryzury okażą się białe spineczki, cienkie wsuwki oraz frotki, wstążeczki i kokardy. Zależnie od tego, jakie uczesanie chcemy zafundować dziecku na tę ceremonię, możemy również użyć lakieru do włosów z brokatem lub mocnej brylantyny. W taki sposób nie tylko utrwalimy całą fryzurę, ale również nadamy włosom piękny połysk.

Niezbędnym dodatkiem na dzień Pierwszej Komunii są również dziewczęce rękawiczki. Mogą być wykonane zarówno z takiego samego materiału jak sukienka lub na przykład z tiulu czy koronki. Co więcej, mogą to być modele zakładane na wszystkie palce, lub tylko na środkowy, za pomocą delikatnego łańcuszka lub sznureczka. Rękawiczki dobierajmy jednak uważnie, biorąc pod uwagę dekoracje i ogólną stylistykę całej komunijnej sukienki.

RelatedPost

Dodaj komentarz