Eleganckie płaszcze i płaszczyki w stylu lat 60.

Hitem sezonu jesiennego 2011 będą eleganckie płaszcze i płaszczyki w stylu lat 60. Okrycia takie charakteryzować się będą przede wszystkim stylowością i prostotą fasonów i wzorów oraz obecnością istotnych szczegółów odwołujących się wprost do mody lat sześćdziesiątych. Wśród płaszczy i płaszczyków dominować będą trzy różne fasony, wywodzące się z mody sprzed 50. lat. Najbardziej charakterystycznym, kojarzonym od razu z latami 60. fasonem płaszcza jest wzór litery A – przylegająca góra płaszczyka, wyraźnie zaznaczona talia oraz rozkloszowany dół. Drugim modnym jesiennym fasonem będzie płaszcz przypominający zaokrąglony „kokon” – wykonany z miękkich tkanin, otulających i luźno owijających ciało. Trzecim płaszczem, który tej jesieni powróci na półki sklepowe i do szaf kobiet jest płaszcz-budrysówka z kapturem.

Jaki płaszcz w stylu lat 60. nosić?

Tej jesieni na ulicach i w kobiecych garderobach królować będzie prostota i elegancja w jednym, czyli długie płaszcze i krótkie płaszczyki w stylu lat 60. Najpopularniejsze będą z pewnością krótkie, kobiece płaszczyki kończące się przed kolanem, o fasonie litery A. Bardzo proste i jednocześnie bardzo stylowe, ładnie podkreślą talię i każdej z nas przydadzą kobiecości i niewymuszonej elegancji w stylu Audrey Hepburn. Bardzo ważne będą w szczególności dodatki i wykończenia płaszczyków nawiązujące bezpośrednio do mody lat 60. – duże, okrągłe guziki, małe, półokrągłe kołnierze lub kołnierz-stójka, rękawy o długości 3/4 lub rozszerzane rękawy. To te detale kojarzące się natychmiast z modą lat 60. będą szalenie modne i pożądane tej jesieni.

Bardzo modne będą w obecnym sezonie jesiennym 2011 płaszcze-budrysówki. Mniej eleganckie od stylowych płaszczyków w stylu Audrey Hepburn, znakomicie nadają się do noszenia na co dzień w chłodniejsze dni. Budrysówka to ciepły, miękki płaszcz czy też dłuższa kurtka z kapturem, uszyta najczęściej z grubej, wełnianej tkaniny i – o dziwo! – ma ona militarny rodowód. Podczas II wojny światowej nosiła ją brytyjska marynarka, zaś po wojnie nadwyżki odzieży armii sprzedano cywilom i od lat 50., gdy budrysówka stała się bardzo popularna, powraca co jakiś czas na ulice i do szaf  Pań i Panów. Najbardziej charakterystycznym elementem budrysówki jest zapięcie płaszcza w formie drewnianych (lub plastikowych albo rogowych) kołeczków wkładanych w pętelkę ze sznurka lub skóry. Budrysówka ma też duże, naszywane kieszenie, wyraźnie zaznaczony z przody i z tyłu karczek oraz doszywany kaptur. Pod względem stylu budrysówkę określiłabym jako sportową elegancję, świetnie prezentującą się zarówno na kobietach, jak i na mężczyznach. W obecnym sezonie jesiennym 2011 budrysówka powinna mieć kolor brązu, beżu, zieleni oraz bardzo modnej obecnie czerwieni.

RelatedPost

Dodaj komentarz