Fantazyjne fryzury na karnawał

fryzura karnawałowa

Wciąż trwa karnawał – czas zabaw, balów, imprez, także czas balów studniówkowych i gimnazjalnych. Kobiety i dziewczęta z pewnością rozglądają się wśród trendów w modzie na karnawał 2012 i wybierają stylową i modną suknię karnawałową . Także wybór twarzowej i modnej fryzury to niezwykle istotna kwestia – piękne uczesanie stanowi uwieńczenie naszej stylizacji i dodaje nam bez wątpienia uroku i piękna. Wśród trendów w zakresie fryzur na karnawał 2012 znajdziemy znane już, modne od pewnego czasu fryzury oraz zaskakujące powroty fryzur sprzed lat.
Modne fryzury na karnawał
Z jednej strony wciąż modne będą naturalne, rozpuszczone loki i fale, które dodadzą każdej kobiecie dziewczęcego wdzięku i romantycznego uroku. Najmodniejsze fale i loki mają przypominać jak najbardziej naturalne, niemal czesane przez wiatr, a ingerencja lokówki, lakieru lub żelów ma być jak najmniej widoczna.
Ładnie wyglądają także loki i fale kręcone na dużych wałkach lub papilotach. Jeśli mamy gęste, ładne włosy, możemy je rozpuścić, natomiast cieńsze włosy upnijmy w fantazyjnego koka w nieładzie. Kręcone lub pofalowane włosy upinamy wsuwkami w nieco niedbały, chaotyczny sposób, po bokach twarzy i z tyłu wypuszczamy wolno kilka pasm. Jeśli mamy proste włosy także możemy upiąć go w koka i niech to będzie niedbały, nieco luźny, nieporządny kok. Idealnie proste, gładko zaczesane fryzury nie będą modne w obecnym sezonie karnawałowym.

modne fryzury Jeśli chcemy być naprawdę modnie uczesane podczas zabawy karnawałowej lub studniówki, a mamy proste i gęste włosy, spróbujmy uczesać się na „bardotkę”. Idealnie fryzura ta nadaje się paniom, które mają dłuższą asymetryczną grzywkę. Wówczas zaczesujemy ją na bok, dodatkowo wypuszczamy po bokach twarzy kilka pasm włosów, które możemy podkręcić na lokówce. Na głowie robimy krótki(4-5 cm) przedziałek, a dalej zaczesujemy wszystkie włosy do tyłu. Obowiązkowym elementem fryzury a la Brigitte Bardot jest lekko natapirowana bombka. W nasadę włosów wcieramy piankę unoszącą włosy i zwiększającą ich objętość. Tapirujemy włosy u nasady i formujemy z nich bombkę. W tyle włosy wiążemy w luźnego kucyka lub spinamy je w nieporządnego koka.

Bardzo modne są obecnie także krótkie, ostre i asymetryczne cięcia oraz uczesania „na chłopczycę”. Znów do mody wracają mocno cieniowane pazurki, asymetryczne i geometryczne grzywki i króciutkie fryzury jakie obecnie kojarzymy z aktorkami Emmą Watson lub Mią Wasikowska. Takie krótkie cięcia idealne są dla drobnych kobiet o wąskich ramionach, zgrabnej szyi i o ładnym kształcie głowy.

Dodaj komentarz