Fryzura na wiosnę

Modne uczesania damskiePrzed wiosną zwykło się zwracać szczególną uwagę na poprawę kondycji i wygląd sylwetki, ale także… na włosy. Lśniące i zadbane włosy, ułożone w modną fryzurę są przecież synonimem kobiecości i seksapilu. Jakie zatem trendy fryzjerskie będa dominowały w tym sezonie?

Na wiosnę powinnyśmy przede wszystkim wzmocnić swoje włosy, by nadać im zdrowego wyglądu i pięknego połysku. W tym celu najlepiej odrobinę podciąć końcówki i zainwestować w dobre kosmetyki. Mogą to być maski lub odżywki odbudowujące, ponieważ po zimie nasze włosy często są bardzo suche, zniszczone i osłabione, a końcówki rozdwojone. Wiosenne zmiany zacznijmy więc od przywrócenia włosom doskonałej kondycji.

Kiedy osiągniemy już pożądany efekt, śmiało możemy skupić się na fryzjerskich eksperymentach. Jak co roku, również i w tym sezonie, modne będą wszelkie fryzurki krótkie, bardzo wygodne i praktyczne. Od uczesań „na chłopczycę” po klasycznego już „boba”. Warto pamiętać, iż dobór odpowiedniej fryzurki zależy nie tylko od tego, czy jest ona modna i bardzo nam się podoba. Powinna być również dopasowana do kształtu naszej twarzy, aby tuszować jej niedoskonałości oraz podkreślać atuty.

Zbyt szeroką twarz możemy optycznie zmniejszyć fryzurą z „pazurkami”, natomiast małe buzie doskonale pasują do wszelkich grzywek, gęstych i równych lub cieniowanych. Jeśli zaś chodzi o modną koloryzację, w tym sezonie przeważać będą przede wszystkim dziewczęce i delikatne blondy oraz głębokie brązy z pięknymi refleksami. Z mody wychodzą jednakże pasemka, ponieważ wiosna stawia głównie na naturalność.

Fryzury na wiosnęMimo, że od kilku lat bardzo popularne są fryzury krótkie i półdługie, najczęściej proste, na wiosnę możemy odrobinę zaszaleć. Paniom o długich włosach polecamy zaplatanie wdzięcznych warkoczy i kłosów lub kręcenie włosów na grubych wałkach, tak, aby układały się w miękkie, sprężyste fale. Z mody, podobnie jak pasemka wychodzi także trwała ondulacja, zatem wiosną mniej będzie fryzur a la „baranek”.

Na okazjonalne wyjścia polecamy ułożenie koków, nierzadko przypominających „twórczy nieład”. Dozwolone jest wypuszczanie pojedynczych pasemek, które nadają twarzy wdzięku i młodzieńczej świeżości. Do pracy lub szkoły możemy jednak związać włosy na gładko w tak zwany koński ogon. Jest to fryzura zarówno praktyczna, ponieważ włosy nie będą nam przeszkadzać, jak i bardzo kobieca.

RelatedPost

Dodaj komentarz