Uczesania komunijne

Jak spiąć włosy na komunię?

Dzień Pierwszej Komunii jest bardzo ważny w życiu dziecka. Każde z nich chce się wtedy czuć wyjątkowo. Nie da się ukryć, że u dziewczynek ten problem jest nieco większy, ponieważ dobór sukienki, butów, rajstop, wszystkich dodatków (wianka, torebki, ewentualnej biżuterii) pochłania sporo czasu i energii. Trzeba jednak pamiętać, że Pierwsza Komunia zdarza się raz w życiu, a wspomnienia zostają na zawsze. Fryzura komunijna jest jednym z najważniejszych elementów wyglądu dziewczynki, przystępującej do Pierwszej Komunii.

Jaka powinna być fryzura komunijna?

Z pewnością musi być wygodna, a przy okazji powinna idealnie współgrać z wiankiem komunijnym, jeśli dziewczynka będzie taki miała. Często bywa tak, że nadmiar lakieru lub innych kosmetyków do włosów, połączonych z dużą ilością wsuwek i spinek, sprawia, że dziewczynka może odczuwać dyskomfort, dlatego starajmy się zwracać uwagą na to, aby na głowie ośmiolatki nie było za dużo różnego rodzaju specyfików.

Ponieważ w modzie jest naturalność, z pewnością dziewczynka może mieć rozpuszczone włosy, w które można wpleść malutkie spinki w kształcie białych kwiatków. Do rozpuszczonych włosów będą pasować zarówno wianki białe, jaki i te wykonane z mirtu. Jeśli dziewczynka ma długie włosy można nakręcić je na wałki lub za pomocą lokówki zrobić niewielkie fale. Można też użyć prostownicy, dzięki czemu dziewczynka będzie miała idealnie proste włosy.Loki komunijne

Bardzo modne, i zarazem wygodne, są koki lub upięcia z tyłu głowy. Można wypuścić kilka kosmyków, które swobodnie będą opadać dookoła twarzy. Coraz częściej dziewczynki mają upięte, pięknie wyglądające warkocze, które są ułożony dookoła głowy, dzięki czemu mogą stworzyć naturalny wianek. W warkocz lub kok można wpleść mirt lub białe ozdoby, najlepiej, aby były to białe kwiatki lub specjalne, delikatne, białe spinki.

Koki są nie tylko modne, ale idealnie nadają się na fryzurę komunijną. Głównie dlatego, że jest to uczesanie wyjątkowe, niezwykle eleganckie i pięknie będzie pasować do sukienki lub alby komunijnej. Istnieje wiele rodzajów koków, dlatego dobrze jest, w miarę możliwości wcześniej, spróbować dopasować odpowiednią fryzurę. Nie każde uczesanie będzie pasować do twarzy dziecka i, co ważniejsze, nie w każdym będzie się dobrze czuło. Oprócz koków tradycyjnych można zdecydować się na oryginalne, ale równie klasyczne i piękne upięcia, np. na kok upięty z warkoczy lub dwóch podwiniętych kucyków.

RelatedPost

Dodaj komentarz