Hybrydowy manicure

Manicure hybrydowy jest stosunkowo nową formą stylizacji paznokci, która jak dotąd świetnie Prosty manicuresprawdza się i jest coraz chętniej wybierana przez kobiety. Z pewnością przypadnie ona do gustu Paniom, które cenią sobie naturalność i długotrwały efekt. Manicure hybrydowy jest przyjazny dla paznokci – nie jest tak bardzo inwazyjny i szkodliwy dla płytki paznokciowej jak paznokcie akrylowe czy żelowe. Drugą jego zaletą jest trwałość – nałożony specjalny lakier, który łączy właściwości tradycyjnego lakieru do paznokci i żelu, utrzymuje się od 2 do 3 tygodni bez odprysków, łuszczenia i rys. I przez cały czas zachowuje połysk i pierwotny, intensywny kolor.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

 

 

Manicure ten należy wykonywać w salonie kosmetycznym i wtedy będziemy mieć pewność, że długotrwały efekt będzie zachowany. Najpierw manikiurzystka przygotowuje paznokcie, czyli usuwa skórki, obcina, piłuje i poleruje paznokcie. Następnie nakłada bazę, właściwy kolor oraz utwardzacz i każdą warstwę osobno utwardza przez kilka minut pod lampą UV. Zabieg trwa krócej (ok. 40 – 50 minut) w porównaniu z czasochłonnym nakładaniem tipsów. Usunięcie hybrydowego manicure również wymaga wizyty w salonie kosmetycznym, gdyż zwykły zmywacz do paznokci nie usunie tego lakieru. Kosmetyczka użyje specjalnego płynu na bazie acetonu. Nasączone płatki nakłada się na paznokcie, po czym po 10-15 minutach usuwa, a nasze paznokcie gotowe są na następną stylizację.

Bezbarwny lakier do manicure

Jakie są zalety i wady manicure hybrydowego?

Z pewnością kobiety stosujące tę formę stylizacji paznokci stawiają na jej długotrwały efekt. Żywy kolor i połysk utrzymuje się przez 2 -3 tygodnie bez odprysków i łuszczenia się. Nie trzeba więc niczego poprawiać ani zmywać lakieru i nakładać go po 3 dniach z powrotem. Emalia ma domieszkę żelu, dzięki temu jest elastyczna i w tym tkwi sekret trwałości.  Manicure hybrydowy jest również mniej szkodliwy dla naszych paznokci niż na przykład paznokcie żelowe. Po jego usunięciu płytka paznokciowa nie jest uszkodzona i nie wymaga ona regeneracji. Przy stosowaniu hybrydowego manicure oszczędzamy czas i zapewniamy sobie długotrwały połysk bez odprysków. Niedogodnością przy stosowaniu tej stylizacji jest konieczność wizyty u kosmetyczki zarówno w celu założenia i usunięcia lakieru. Ponadto dotychczasowa baza lakierów do hybrydowego manicure ograniczona jest do 12, dość konwencjonalnych kolorów. W tej materii zarówno tradycyjne lakiery, jak i żelowy manicure oferują bogatszą gamę kolorystyczną.

RelatedPost

Dodaj komentarz