Jak odświeżyć stary manicure?

Jak zrobić wzorki na paznokciach?Wiele kobiet zapewne chętnie korzysta z różnego rodzaju profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, takich jak choćby popularny i elegancki manicure, doskonały zarówno na co dzień jak również na specjalne i uroczyste okazje. Wypielęgnowane i efektownie pomalowane paznokcie są niewątpliwie wizytówką każdej, dbającej o własny wizerunek kobiety. Co zatem najlepiej zrobić, by w szybki i łatwy sposób stylowo odnowić stary manicure domowymi sposobami?

Aby na długo utrzymać stylowy wygląd manicuru nie trzeba wcale regularnie odwiedzać salonu kosmetycznego i nierzadko narażać się także na dodatkowe koszta. Z powodzeniem bowiem, z zastosowaniem kilku prostych tricków można samodzielnie poprawić i odnowić wykonany uprzednio manicure. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również czas, a ponadto możemy też z łatwością stworzyć krok po kroku niebanalne i ciekawe dekoracje na paznokciach.

Jedną z popularniejszych metod odnawiania i odświeżania manicuru jest tak zwany zabieg ombre. Do jego samodzielnego wykonania potrzebować będziemy zarówno lakieru, użytego wcześniej do pomalowania paznokci jak i drugiego takiego kosmetyku, najlepiej utrzymanego w nieco ciemniejszym odcieniu. Kolory lakierów powinny być jednak dość zbliżone do Ciekawe sposoby na manicuresiebie, dzięki czemu otrzymamy niepowtarzalny i oryginalny efekt. Podczas odnawiana starego manicuru przyda się zapewne również miękka gąbeczka lub kilka patyczków higienicznych do usunięcia nadmiaru lakieru ze skórek wokół paznokcia.

Z kawałka kartki należy wykonać niewielką paletę, nałożyć nieco ciemniejszego lakieru i po zamoczeniu gąbki nałożyć na około połowę paznokci. W podobny sposób na łączenie kolorów w połowie płytki paznokciowej nakładamy następnie drugi lakier i pozostawiamy do wyschnięcia. Całość można jeszcze dodatkowo pomalować bezbarwnym lakierem dla uzyskania ładniejszego i równomiernego połysku. Na koniec warto jeszcze usunąć niepożądane resztki lakieru ze skórek wokół paznokci za pomocą namoczonego w zmywaczu patyczka kosmetycznego.

Dobrym pomysłem na odświeżenie manicuru może okazać się również inny prosty, domowy zabieg, który najlepiej rozpocząć od peelingu dłoni. Po umyciu i dokładnym wytarciu rąk można już będzie przystąpić do malowania paznokci z użyciem specjalistycznego preparatu nawierzchniowego. Po całkowitym zaschnięciu warstwy nabłyszczającego lakieru można użyć jeszcze nawilżającego balsamu lub kremu do rąk.

RelatedPost

Dodaj komentarz