Jak zrobić kok z warkoczem z dołu?

Pomysłowe koki z warkoczemBez wątpienia odpowiednio dobrana i starannie wykonana fryzura może wprowadzić do naszego stroju elegancki i praktyczny akcent. Posiadaczki średnich lub długich, zdrowych włosów z powodzeniem mogą pokusić się o wykonanie na specjalną okazję stylowego koka z warkoczem plecionym od karku ku górze.

Kok zaplatany od spodu okazuje się hitem ostatniego sezonu. Aby jednak móc efektownie wykonać lub pomysłowo urozmaicić taką fryzurę, warto wiedzieć, jak wykonać ją samodzielnie krok po kroku. Należy również zdawać sobie sprawę, iż wysoko zaczesane włosy, tworzące koczek na czubku lub z boku głowy to fryzury odpowiednia przede wszystkim dla kobiet o drobnej, okrągłej twarzy. Dzięki takiemu koczkowi z powodzeniem optycznie wysmuklimy buzię i nadamy jej nieco drapieżności.

Panie o ostrych, wydatnych rysach twarzy powinny z kolei wykonać taką fryzurkę z dodatkowymi, wypuszczonymi luźno kosmykami, najlepiej lekko podkręconymi, dzięki czemu fryzurka zyska na lekkości i delikatności. Świetnie sprawdzi się zatem na imprezę, kameralną randkę lub oficjalne i ważne spotkanie w gronie najbliższych. Jak jednak wykonać kok z warkoczem plecionym z tyłu głowy?

Na początek należy przede wszystkim umyć i dokładnie rozczesać pasma. Na włosy cienkie lub ze skłonnościami do plątania i łamania warto nanieść również nico odżywki lub pianki do stylizacji. Następnie należy zaczesać włosy od tyłu nad czoło i podzielić pasemka na karku na trzy równe części, z których zaplatać będziemy w stronę czubka głowy klasycznego warkocza francuskiego. Do francuza należy dobierać kolejne pasemka z boków głowy, dzięki czemu fryzurka wytrzyma w niezmienionym stanie nawet po kilu godzinach żywiołowej, intensywnej zabawy.

Na koniec należy ciasno związać warkocz i upiąć interesujący nas kształt koka. Możemy przykładowo zawinąć długi koński ogon w sposób spiralny lub upiąć kosmyki w przestrzenną, ażurową formę, wykorzystując malutkie spinki lub kolorowe wsuwki. Pozostałe po zaleceniu francuza kosmyki można również przewiązać szeroką gumka, by następnie owinąć ją włosami, tworząc stylowego, gęstego koka. Ostatnim etapem przygotowania koka z warkoczem na specjalną okazję będzie utrwalenie fryzury, na przykład żelem lub mocnym lakierem do włosów.

RelatedPost

Dodaj komentarz