Jak zrobić kołnierzyk?

Stylowe kołnierze dla pańNiewątpliwym hitem odzieżowym okazują się obecnie stylowe, eleganckie i niezwykle pomysłowe kołnierzyki, które z powodzeniem dopasować można do każdej niemal odzieży, zarówno codziennej jak i wyjściowej. W niniejszym artykule podpowiadamy zatem, jak dobrać efektowny kołnierz do bluzki czy sukienki na codzienne wyjścia do pracy lub szkoły oraz na szczególne, ważne okazje.

Oryginalne kołnierze z pewnością świetnie sprawdzą się niezależnie od okazji. Doskonale podkreślą bowiem wszelkie ozdoby odzieży oraz wprowadzą bardzo szykowny i stylowy element nawet do codziennego ubioru. Zależnie od naszych własnych potrzeb i preferencji możemy więc pokusić się o założenie kołnierzyka wykonanego na szydełku, jak również bardzo pomysłowych modeli z biżuterii, które mogą zastąpić chociażby kolie czy różnego rodzaju naszyjniki.

Najmodniejsze, szydełkowane kołnierze damskie elegancko wyglądać będą przede wszystkim do prostej i skromnej odzieży, o delikatnym, kobiecym fasonie lub utrzymanej w mocno kontrastującym odcieniu z pozostałą odzieżą. Przykładowo możemy taki stylowy dodatek włożyć do szykownej w swoim kroju bluzeczki lub sukienki z niewielkim dekoltem. Co więcej, posiadając też pewne zdolności manualne i nieco wprawy, z powodzeniem możemy takie akcesorium wykonać samodzielnie, wykorzystując najłatwiejsze, ale za to bardzo dekoracyjne i oryginalne ściegi.

Stylowy kołnierz do sukienkiZ kolei kołnierzyki z biżuterii, czyli różnego rodzaju koralików, błyszczących blaszek lub imitujących prawdziwe srebro czy złoto cekinów najlepiej pasować będą do prostych sukienek. Ozdobiona w ten sposób skromna odzież wyjściowa z pewnością nabierze blasku i okaże się niezwykle oryginalnym strojem na wiele rozmaitych, ważnych uroczystości czy oficjalnych wyjść. Zależnie od naszych upodobań, możemy zdecydować się na włożenie takiego kołnierza w kolorze starego złota lub w wielu odcieniach, idealnie harmonizujących z kolorem wieczorowej sukienki.

Obecnie na rynku można dostać bardzo wiele najróżniejszych, pomysłowych fasonów takich efektownych damskich kołnierzyków. Mogą to być zarówno akcesoria bardzo proste i klasyczne, zrobione z materiału lub dzianiny, jak również nieco bardziej dekoracyjne, na przykład o zaokrąglonych lub wydłużonych kształtach. Najbardziej szykowne modele, odpowiednie chociażby na imprezę mogą ponadto niemalże do złudzenia przypominać krótkie naszyjniki, które pięknie układać się będą na naszej odzieży.

Dodaj komentarz