Jak zrobić ombre hair w domu?

Najmodniejsze fryzury i stylizacjeW ostatnim czasie wiele kobiet, dbających o modny i elegancki wizerunek decyduje się na wykonanie specjalnych zabiegów fryzjerskich, łączących koloryzację z rozjaśnieniem włosów.  Zabieg ten to nic innego niż tak zwane „ombre hair” lub „brond”, polegający na połączeniu brązu z blondem poprzez farbowanie końcówek włosów.


Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż ombre hair powinno wyglądać naturalnie, dlatego niezmiernie ważne jest odpowiednie dobranie odcienia, na jaki farbowane będą końce włosów. Łącząc dwa kolory na modnej i kobiecej fryzurce można osiągnąć nietuzinkowy efekt odmłodzenia i odświeżenia, dlatego też polecamy zabieg w szczególności Paniom dojrzałym, o poważnym typie urody.

W profesjonalnym zakładzie fryzjerskim za zabieg ombre hair zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet ponad 100 złotych. Cena w znacznej mierze zależy tutaj od długości i gęstości włosów. Pragnąc jednakże nieco zaoszczędzić, warto przeprowadzić taki zabieg samodzielnie, w domu. Celem zachęcenia Pań do wypróbowania tej modnej stylizacji podpowiadamy, jak zrobić ją krok po kroku.

Planując samodzielne wykonanie obmre hair, warto jednakże pamiętać, aby przed zabiegiem podciąć końcówki. Rozjaśnione pasemka doskonale będą harmonizowały z cieniowaną fryzurą, która wygląda nieco lżej i delikatniej. Odradzamy stosowanie rozjaśniania na zniszczonych, cienkich i słabych włosach, ponieważ po zabiegu mogą one zmatowieć i nadmiernie wypadać. Ombre hair jest więc przeznaczone w szczególności dla posiadaczek gęstych i mocnych włosów, najlepiej długich.

Co więcej, ombre hair najkorzystniej prezentuje się na naturalnie brązowych włosach lub delikatnych blondach. Nie polecamy z kolei rozjaśniania ciemnych lub siwiejących włosów, które poprzez zabieg mogą rozdwajać się, zaś efekt nie będzie zbyt korzystny poprzez stworzenie znacznego kontrastu między naturalnym a rozjaśnionym odcieniem.

Aby samodzielnie wykonać ombre hair nie wystarczy wybranie najlepszego produktu do rozjaśnienia włosów. Preparat musi być bowiem nałożony na umyte i rozczesane włosy, dzięki czemu farba lepiej wniknie w ich strukturę. Preparat należy nałożyć na końce włosów (około 5 centymetrów). Można rozetrzeć go delikatnie palcami, wmasowując we włosy. Następnie należy owinąć końce włosów folią spożywczą, zaś po około 20 minutach warto rozprowadzić pozostałą część preparatu na całej długości włosów, by w ten sposób rozjaśnić je o kilka tonów. Po około 30-40 minutach należy dokładnie spłukać rozjaśniacz i delikatnie umyć włosy nawilżającym szamponem. Warto również zanieść na całą długość odżywkę regenerująca, zapobiegającą matowieniu i rozdwajaniu się włosów.

RelatedPost

Dodaj komentarz