Jak zrobić rękawiczki na drutach?

Modne rękawiczki zrób to samChłodny sezon jesienno-zimowy zbliża się już wielkimi krokami, warto zatem zawczasu zaopatrzyć się w niezbędną odzież oraz ciepłe akcesoria i dodatki. Podczas mroźnych czy śnieżnych dni niezastąpione z pewnością okażą się wełniane lub włóczkowe, doskonale izolujące przed zimnem rękawiczki, które z powodzeniem można wykonać samodzielnie.

Posiadając pewne umiejętności manualne, ciekawy pomysł oraz nieco wprawy, śmiało można zrobić krok po kroku efektowne, zimowe rękawiczki na drutach. Z pewnością będą one jednakże nie tylko doskonałym uzupełnieniem zimowego stroju wyjściowego, ale także niebanalnym i oryginalnym dodatkiem, dzięki któremu z każdym typem odzieży wierzchniej będziemy mogli stworzyć efektowną i modną stylizację zarówno na co dzień jak i na specjalne, ważne wyjścia.

Jednym z ciekawszych pomysłów na wykonanie tego rodzaju jesienno-zimowego akcesorium będzie samodzielne zrobienie na drutach stylowych rękawiczek z jednym palcem. Popularnością cieszą się obecnie również banalnie łatwe do własnoręcznego wykonania oryginalne ocieplacze i getry na ręce, które śmiało można zrobić z naturalnej wełny, przyjemnej w dotyku włóczki czy kolorowego, ciepłego materiału. Dodatek taki możemy z powodzeniem wkładać pod każdy niemalże rodzaj odzieży, doskonale izolując tym samym ręce i dłonie przed chłodem.

Ciepłe getry na dłonieNa początek należy zatem przede wszystkim dokładnie zastanowić się nad fasonem naszych przyszłych, zimowych rękawiczek. Po wybraniu odpowiedniego kroju oraz koloru włóczki będzie już można przystąpić do pracy, wykonując odpowiednią ilość oczek, uzależnioną oczywiście od rozmiaru dłoni. Zależnie od naszych potrzeb takie dzianinowe akcesorium na zimę można zrobić zarówno na drutach pończoszniczych jak i na szydełku, wybierając najbardziej odpowiadający nam, pojedynczy lub bardziej dekoracyjny rodzaj ściegu.

Pamiętajmy też, aby w dolnej części rękawiczki wykonać wygony i praktyczny ściągacz, dzięki czemu takie samodzielnie wykonane na drutach ocieplacze nie zsuną się z naszych dłoni podczas wykonywania codziennych czynności. Zależnie od projektu możemy w taki łatwy i szybki sposób wykonać rękawiczki z jednym lub pięcioma placami. Modele dla dzieci mogą być z kolei znacznie prostsze, warto jednakże połączyć je na koniec sznureczkiem, który po przewleczeniu przez rękawy kurtki czy swetra zniweluje ryzyko zgubienia jednej z rękawiczek przez naszą pociechę.

Po zrobieniu obu rękawiczek można będzie jeszcze dodatkowo ozdobić je pomysłowymi dekoracjami. Mogą to być przykładowo zbliżone lub mocno kontrastujące pod względem kolorystycznym z odcieniem włóczki szydełkowane kwiaty, stylowe kokardki lub oryginalne pomponiki. Posiadając nieco więcej wprawy w samodzielnym wykonywaniu różnego rodzaju robótek ręcznych można również z powodzeniem zrobić śmieszne rękawiczki i ocieplacze na ręce, na przykład w kolorowe wzory geometryczne lub barwne paski.

Dodaj komentarz