Kosmetyki na plażę

Każda z nas marzy o pięknej, wakacyjnej opaleniźnie. Aby taką mieć, słońce nie wystarczy. Bardzo ważne są kosmetyki Jak się bezpiecznie opalać?pielęgnacyjne, które pomogą utrzymać skórę w zdrowiu. Kosmetyki na plażę to nie tylko kremy z filtrem, ale również wodoodporne tusze do rzęs, dzięki którym opalanie nie będzie stresujące. Bardzo ważna są kosmetyki po opalaniu, które pomogą skórze zregenerować się po całodziennym leżeniu na plaży.

Jakie kosmetyki musisz spakować jadąc nad morze?

Najważniejsze są kremy z filtrami. Bez nich ani rusz. Wysokość filtru trzeba dopasować do karnacji – im jaśniejsza, tym zalecany jest wysoki filtr. Warto pamiętać, że oprócz filtrów chroniących mamy również filtry szkodliwe, dlatego zawsze czytaj skład kosmetyków. Filtr o nazwie oxybenzone działa niekorzystnie na gospodarkę hormonalną organizmu. Większość filtrów chroni przed promieniami UVB, czyli poparzeniami słonecznymi, ale już niekoniecznie przed innymi skutkami promieniowania (UVA), dlatego trzeba wybierać takie kremy z filtrem, które będą chronić skórę przez każdym rodzajem UV. Do filtrów chroniących przed UVA zalicza się: zinc oxide, titanium dioxide, Mexoryl (patent marki L’Oreal), Tinosorb, Avobenzone (patent marki La Roche).

Wodoodporne kosmetyki przydadzą się podczas każdego upalnego dnia. Dlatego ten typ kosmetyków doceniamy najczęściej latem. Na plażę nie trzeba robić sobie pełnego makijażu. Wystarczy jedynie podkreślić oczy wodoodpornym tuszem do rzęs. Nakładanie wodoodpornego podkładu oraz robienie całego makijażu trochę mija się z celem podczas plażowania, dlatego najlepiej od razu zrezygnować z tego pomysłu. Twoja cera też powinna odpocząć od kosmetyków, których używasz na co dzień.

Kosmetyk na plażę

W Twojej kosmetyczce nie może zabraknąć kremów i balsamów po opalaniu. Zanim jakikolwiek zastosujesz, najpierw weź prysznic, aby zmyć resztki poprzednich kosmetyków, m.in. kremu z filtrem. Istnieje kilka rodzajów kosmetyków po opalaniu. Jeśli po opalaniu Twoja skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, sięgnij po balsamy łagodzące i kojące (D-panthenol, alantoina). Złagodzą one pieczenie i zaczerwienienie. Natomiast balsam nawilżający sprawi, że Twoja skóra po opalaniu będzie ładnie lśniła i nie będzie się marszczyć. Kremy chłodzące przyniosą ulgę rozgrzanej skórze. Często zawarty jest w nich mentol, który zapewnia miłe uczucie chłodu. Kosmetyki chłodzące powinno stosować się po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Warto również zwrócić uwagę na balsamy i kremy rozświetlające, które ładnie podkreślą brązową opaleniznę.

RelatedPost

Dodaj komentarz