Kostiumy karnawałowe dla chłopców

Kostium na karnawał dla dzieckaW czasie karnawału wielu z nas z pewnością będzie uczestniczyło w licznych imprezach, prywatkach czy domówkach w gronie najbliższych i przyjaciół. Jak się okazuje, równie chętnie co dorośli również nasze pociechy mogą z powodzeniem w okresie karnawałowym wybrać dla siebie efektowny, stylowy i pomysłowy kostium na szkolny lub przedszkolny bal przebierańców bądź też imprezę choinkową.

Obecnie w sklepach i salonach odzieżowych oraz w Internecie znaleźć można cały szereg najróżniejszych, pomysłowych i oryginalnych przebrań oraz strojów dziecięcych. Wśród najpopularniejszych kostiumów dla dziewczynek bez wątpienia znajdą się kolorowe przebrania księżniczek, zabawnych elfów, wróżek, sympatycznych zwierzątek lub egotycznych tancerek. W niniejszy artykule podpowiadamy jednakże, jak wybrać lub samodzielnie przygotować nietuzinkowy i niebanalny kostium dla kilku- lub kilkunastoletniego chłopca.

Niewątpliwie jedną z ciekawszych propozycji na strój karnawałowy dla dziecka może okazać się bajkowe przebranie, inspirowane postaciami znanymi z kreskówek lub filmów dla najmłodszych. Dobrym rozwiązaniem może być zatem zakupienie w sklepie lub Internecie, bądź też własnoręczne wykonanie krok po kroku kostiumu pirata, królewicza lub rycerza. Należy jednakże pamiętać, aby oprócz spodni, koszuli czy peleryny do takiego przebrania dopasować również niezbędne akcesoria i dodatki, takie jak choćby miecz i tarcza z papieru, przepaska na oko czy efektowna, malowana korona lub berło.

Kostiumy dla chłopcówInnym pomysłem może być także przygotowanie kostiumu filmowego lub bajkowego bohatera. Z powodzeniem możemy bowiem zaproponować dziecku włożenie na karnawałową imprezę kostiumu Spidermana, Batmana czy Supermana. Śmiało możemy takie przebranie zrobić samodzielnie, wykorzystując do tego celu stare i niepotrzebne już ubrania oraz różnego rodzaju dodatki. Alternatywą na czas karnawału może być również przygotowanie chłopięcego przebrania Indianina lub Egipcjanina, które z powodzeniem wykonany własnoręcznie, pamiętając oczywiście o dobraniu odpowiednich akcesoriów i charakterystycznych rekwizytów dla danej postaci.

Najmłodszym chłopcom warto z kolei zaproponować włożenie na szkolną, karnawałową imprezę pomysłowego stroju sympatycznego zwierzątka. Popularnością cieszą się przede wszystkim kostiumy bajkowych i baśniowych zwierzątek, takich jak choćby Tygrysek z Kubusia Puchatka. Ciekawym pomysłem może być chociażby przygotowanie kostiumu pieska, misia lub kotka, który z powodzeniem zrobimy z kawałków kolorowego, przyjemnego w dotyku materiału, kawałków włóczki lub skrawków kożuszka czy sztucznego, barwionego futerka.

RelatedPost

Dodaj komentarz