Krótka sukienka koktajlowa na studniówkę

krótka sukienka

Przez długi czas panował trend, iż studniówkowe sukienki maturzystek powinny być długie i bardzo eleganckie. Suknie na studniówkę  były w zasadzie stylowymi sukniami wieczorowymi o długich, sztywnych spódnicach, wykonanych z połyskujących, bardzo eleganckich tkanin. Studniówka była do niedawna pierwszym poważnym balem młodych ludzi, dlatego wszystko – od miejsca, przez kreacje maturzystów, po róże i poloneza – było bardzo wytworne i dorosłe. Obecnie coraz śmielej na parkiety balów studniówkowych wkraczają koktajlowe i mniej eleganckie, a bardziej dziewczęce krótkie sukienki. Podczas studniówki 2012 z pewnością krótkie sukienki będą dominować wśród maturzystek.

Modne sukienki na studniówkę

Od jakiegoś już czasu niezwykle modne są sukienki bombki i z całą pewnością na każdym balu studniówkowym pojawi się kilka koktajlowych sukienek o tym fasonie. Z jednej strony są one bardzo stylowe, a z drugiej podkreślają dziewczęcy urok maturzystek. Sukienka bombka może być wykonana z jednolitego, połyskującego materiału w ładnym żywym kolorze – czerwonym, niebieskim, pomarańczowym, kobaltowym. Sukienka taka może zrobiona być z dwóch rodzajów materiałów i w dwóch kolorach – górna część o gorsetowym staniczku

krótka sukienka studniówkowabędzie różniła się od szerszej spódnicy. Niezwykle ładnie prezentują się także sukienki o gorsetowej górze i rozkloszowanej, szerokiej spódnicy. Znakomicie będą wyglądać w niej szczupłe dziewczęta.

Zamiast modnego fasonu, można wybrać sukienkę o klasycznym, prostym kroju, ale z interesującymi dodatkami. Oryginalnie będzie  z pewnością prezentować się prosta, krótka sukienka z lekko zaznaczoną talią w kilku kolorach, zestawionych modnie ze sobą. Dziewczęco i odważnie jednocześnie będzie prezentować się sukienka z koronką. Nic nie stoi na przeszkodzie, by na studniówkę założyć zawsze modną, uniwersalną i kobiecą małą czarną, którą ozdobimy intrygującymi dodatkami. Klasycznej sukience koktajlowej oryginalności doda asymetria – jedno ramię lub asymetryczna linia u dołu sukienki.

Wybierając sukienkę na bal studniówkowy, dobierzmy przede wszystkim fason i kolor sukienki do figury i typu urody. Jeśli jesteśmy szczupłe i mamy nieco chłopięcą sylwetkę, świetnie będziemy wyglądać w sukience bombce lub sukience z rozkloszowaną spódnicą – delikatnie poszerzą nam one biodra i podkreślą talię. Osoby o pulchnych kształtach zazwyczaj dobrze wyglądają w sukience o fasonie tuniki. Sukienka na studniówkę powinna być także wygodna, by móc swobodnie i beztrosko bawić się na sto dni przed egzaminem dojrzałości.

Dodaj komentarz