Letnie fryzury z długich włosów

Fryzura na wakacjeW okresie letnim większość modnych i dbających o atrakcyjny wizerunek Pań swobodnie eksperymentuje z wygodnymi i eleganckimi fryzurkami. Na wiosnę i latem warto także odpowiednio zadbać o kondycję naszych włosów i wzmocnić je, na przykład podcinając końcówki lub nakładając odżywcze, regenerujące maseczki.

Silne słońce może w okresie letnim nieco uszkadzać nasze włosy i osłabiać je. Ponadto, włosy farbowane w lecie o wiele szybciej tracą blask i stają się przesuszone. Aby uniknąć takich problemów i niedogodności, polecamy przed sezonem zafundować sobie odżywcze i pielęgnacyjne kuracje, w szczególności dla włosów długich.

W ciepłych porach roku najczęściej długie włosy upina się w taki sposób, aby przede wszystkim nie przeszkadzały podczas aktywnie spędzonego dnia. Co więcej, praktyczne upięcie będzie także bardzo pożądane w czasie znacznych upałów. Zatem aby nieco ochłodzić kark i szyję, należy zaczesywać włosy dość wysoko i utrwalać za pomocą kosmetyków lub akcesoriów fryzjerskich. Aby nieco ułatwić wszystkim Paniom dobór modnej i wygodnej fryzury, opisujemy kilka ciekawych uczesań.

Uczesania na wakacjeDługie, sięgające ramion czy nawet pasa zdrowe i zadbane włosy, pozwalają na swobodne tworzenie ciekawych i oryginalnych fryzur. Zależnie od kształtu naszej twarzy możemy więc wybrać najodpowiedniejszą dla siebie. Bez wątpienia w okresie letnim będziemy starały się tak upinać włosy aby nam nie przeszkadzały, szczególnie podczas wypoczynku na świeżym powietrzu i na plaży. Dlatego też proponujemy zaplatanie warkoczy, wiązanie końskich ogonów i upinanie eleganckich koków.

Warto zaznaczyć, iż większość letnich fryzur z długich włosów nie musi być wcale dokładnie i żmudnie układana. Wystarczy na przykład zakręcić poszczególne pasma wokół siebie (podobnie jak warkocz, ale luźniej i mniej dokładnie), na końcu zawiązując wstążkę lub wygodną gumkę. Oczywiście, polecamy również zaplatanie klasycznych i zawsze modnych warkoczy oraz wygodnych francuzów. Jeśli sploty zaczniemy już od czoła lub czubka głowy, z powodzeniem utrzymamy krótsze, cieniowane pasemka w splocie. W ten sposób wyeliminujemy niezbyt wygodne „rozwianie” krótszych włosów czy grzywek, co w lecie może być dla nas przecież bardzo ważne.

Letnie kucyki i warkocze możemy z powodzeniem ozdobić efektownymi, kolorowymi spinkami, klamrami lub żywymi kwiatami. Takie dodatki świetnie będą komponowały się z letnim, barwnym strojem, takim jak choćby plażowa tunika czy cieniutka sukienka na ramiączkach.

RelatedPost

Dodaj komentarz