Makijaż fluo

Fluo, czyli skrót od fluorescencyjny, to nie tylko makijaż, ale cała grupa trendów, którą łączą jaskrawe kolory, wiosenna świeżość i wyrazistość. Fluo nazywany jest często sztucznym makijażem, ponieważ ważną rolę odgrywają doczepiane elementy, np. sztuczne rzęsy. Wielu stylistów ma swój własny gust i pomysł na fluo make-up. Niektórzy będą stawiać na podkreślone usta, a inni na barwne oczy. Najważniejsze jednak, aby tak umiejętnie połączyć kolory, by powstał prawdziwy wiosenno-letni makijaż.

Na czym polega makijaż fluo?

Fluo to przede wszystkim jaskrawe, bardzo jasne, fluorescencyjne barwy. Styl fluo to nie tylko makijaż, ale również kolor paznokci, dodatki w jaskrawych kolorach, kolorowe pasemka na włosach lub elementy stroju. Makijaż fluo jest najbardziej wyrazisty. Jedni radzą, by podkreślać tylko jedną część twarzy za pomocą fluo: oczy lub usta, a wszystko po to, aby nie przesadzić. Na wybiegach jednak pojawiają się propozycje stylistów, dotyczące makijażu w stylu fluo całej twarzy.

Paznokcie w kolorze fluo

Powieki powinny być pomalowane na nieco jaśniejsze kolory niż usta. Możliwa jest oczywiście kombinacja odwrotna, ale warto pamiętać, że odcienie powinny się różnić. Do kolorów fluo zaliczymy m.in.: różowy, zielony, miętowy, czerwony, malinowy, karminowy, seledynowy, niebieski, pomarańczowy, fioletowy, liliowy, biały, żółty, morski, turkusowy… A wszystko to w intensywnych odcieniach i rozmaitych połączeniach. Do takiego makijażu można dobrać równie kolorowy strój lub dodatki. Coraz modniejsza staje się biżuteria w stylu fluo, która jest bardzo elegancka i nadaje się nie tylko na całonocne szaleństwa.

Usta w makijażu fluo powinny być bardzo mocno podkreślone i powiększone. Najlepiej, aby były to kolory w odcieniu czerwieni lub różu, ale tak naprawdę każda kombinacja jest dozwolona, najważniejsze, żeby, mimo wszystko, odnaleźć w tym równowagę i nie przesadzić. Do pełnych ust będzie pasować miętowy odcień na powiekach. Do zielonych powiek pasować będą doklejane rzęsy ozdobione żółtym kolorem. Sprawdzą się również niebieskie cienie do powiek.

Styl fluo spodoba się każdemu, kto lubi jasne i intensywne kolory. Takie zestawienia to miła odmiana po ciemnych kolorach, które dominowały podczas jesieni i zimy. Do makijażu fluo pasują również kolorowe kapelusze i chusty. Fluo make-up sprawdzi się jeśli preferujemy styl retro lub czerpiemy modowe inspiracje z lat 70. Żywa kolorystyka rozjaśni każdą stylizację.

Dodaj komentarz