Makijaż na studniówkę

Zastanawiając się nad studniówkowym makijażem warto postawić na makijaż wieczorowy, czyli raczej stonowany, ale za to wyglądający świeżo i naturalnie. Studniówkowy makijażMakijaż ma stać się swoistym dopełnieniem wieczorowej kreacji. Makijaż nie musi i nawet nie powinien być w tym samym kolorze, co suknia lub dodatki, najlepiej, aby pasował kolorystycznie i miał dobraną odpowiednią tonację. Kolejną cechą dobrego makijażu studniówkowego jest jego trwałość. Musimy czuć się pewnie i komfortowo podczas całonocnej zabawy, musimy mieć pewność, że make-up nie spłynie i nie rozmaże się.

Jaki makijaż na studniówkę będzie najlepszy? W sezonie 2011 styliści stawiają na naturalność, więc warto wybrać delikatny, najlepiej ciemny makijaż. Kolejną zaleta ciemnego makijażu jest to, że pasuje do większości kreacji, a do tego wygląda niesamowicie elegancko i szykownie. Ciemny makijaż to przede wszystkim wyraźnie podkreślone oko, np. stylem smoky eye. Możemy też obrysować oko ciemną kredką lub eyelinerem. Usta można wtedy podkreślić na bordowo lub użyć jedynie błyszczyka.

Obok ciemnego makijażu bardzo modna jest srebrna oprawa oka. W tym przypadku również oczy stanowią centrum całego makijażu, musza być podkreślone bardzo dokładnie, cień powinien być nałożony na górną powiekę, w wewnętrznym załamaniu oka i na dole. Usta powinny być jasne. Makijaż ten pasuje zarówno osobom o ciemnej karnacji, jak i dziewczętom, które są  z natury blade. Jeśli ten make-up jest wykonany starannie i bardzo dokładnie w piękny sposób podkreśli oczy.

Jeśli mamy czarną kreację na bal maturalny, możemy postawić na makijaż w najmodniejszych kolorach. Są to: fiolet, szarości, granat i czerwień. Makijaż powinien mieć raczej ciemny odcień. Najlepiej, aby cień podkreślał przede wszystkim górną powiekę. Ciemne tonacje kolorystyczne wymienionych wyżej kolorów zapewnią Ci hipnotyzujące i powalające spojrzenie.

Wiele dziewcząt decyduje się na lśniący makijaż, czyli z dużą ilością błyszczących cieni oraz brokatu. Uważajmy jednak, aby nie przesadzić! Taki makijaż nadaje się idealnie na sylwester lub karnawał, a studniówka to przede wszystkim bal, więc dobrze jest postawić na wieczorową oprawę. Oczywiście, nie oznacza to, że należy całkowicie rezygnować z Modny makiajż oczulśniącego makijażu, jest on jak mile widziany, ale trzeba umiejętnie dobrać ilość brokatu lub cienia do powiek. Najlepiej, aby delikatnie się mienił, podkreślając najważniejsze obszary twarzy, czyli przede wszystkim oczy, ale także policzki oraz usta. A jeśli sukienka jest z dekoltem i nie ma ramion, tam również nanieśmy odrobinę brokatu.

Dodaj komentarz