Mikołajkowe czapki, stroje, przebrania

Mikołajkowa czapka6 grudnia już niedługo, a wraz z nim przychodzi do nas Święty Mikołaj. Chyba każdy, dziecko, nastolatek i dorosły lubi tego dnia otrzymywać prezenty.

Na ulicach, w centrach handlowych, w przedszkolach, szkołach i miejscach pracy tego zimowego dnia pojawiają się charakterystyczne pękate Mikołaje, w czerwonych strojach, z białą brodą, znaną wszystkim czapką i workiem prezentów i wszędzie, gdzie się pojawią, wywołują uśmiech i pozytywne emocje.

Warto tego dnia sprawić radość dzieciom i przebrać się za sympatycznego Świętego Mikołaja.Bez problemu znajdziemy kompletny strój Świętego Mikołaja w niejednym sklepie. Koniecznie potrzebny jest nam długi, czerwony płaszcz, obszyty białym futerkiem, charakterystyczna czerwona czapka, gruby czarny pas, wysokie, czarne buty oraz oczywiście worek na prezenty. Postarajmy się jeszcze o białą brodę i duży, plastikowy nos, które założymy na twarz, by nasze dzieci nie rozpoznały w św. Mikołaju swojego taty lub wujka. Ale nie tylko dzieci lubią otrzymywać prezenty. Wręczając prezent swojemu mężowi, narzeczonemu lub chłopakowi możemy przebrać się za „Mikołajkę”. Wystarczy kupić krótki czerwony płaszczyk obszyty białym futerkiem lub krótką, zmysłową czerwoną sukienkę, a wówczas wręczany prezent będzie o wiele przyjemniejszy.

Kostiumy mikołajkowe damskieJeśli bardzo lubimy ten dzień i lubimy tę szczególną radość, która wypełnia chyba każdego, kto zobaczy św. Mikołaja, każdy, bez względu na płeć, wiek, zawód, pozycję społeczną i zawodową, może tego dnia pochodzić po ulicach w czerwonej czapce Świętego Mikołaja. Tuż przed 6 grudnia znajdziemy je wszędzie, nie będzie więc problemów z kupnem. Bardzo ciepła, budząca miłe skojarzenia i refleksje, wzbudzi na pewno w każdym mijającym nas przechodniu serdeczny uśmiech. Z pewnością nasze dzieci ucieszą się bardzo, gdy kupimy im czapkę św. Mikołaja.
Jeśli zimą chodzimy w oficerkach lub muszkieterkach, czapka św. Mikołaja będzie idealnym dodatkiem na 6 grudnia. Także panowie noszący wysokie męskie oficerki i lubiący nonszalancki styl, z pewnością zdobędą kobiece serca, gdy tego jednego dnia założą czerwoną czapkę św. Mikołaja. Wówczas obowiązkowym, dodatkowym elementem jest oczywiście uśmiech na twarzy – św. Mikołaj musi być uśmiechnięty.

RelatedPost

Dodaj komentarz