Młodzieżowe afro

Fryzura afro jest jednym z najmodniejszych uczesań w tym sezonie. Na wybiegach święci triumfy. Im większe afro, tym Jak zrobić afro?lepiej. Modelki sięgały po peruki, ale można spotkać też, oczywiście, naturalne afro. Fryzura ta zdecydowanie łączy się z letnim i wakacyjnym szaleństwem. Jest modna, ładna, pasuje właściwie do każdej twarzy: drobnej, podłużnej i okrągłej. Aby afro trzymało się jak najdłużej, włosy powinny być gęste i dłuższe.

Jak zrobić fryzurę afro?

Uczesanie w stylu afro kojarzone jest z wielką burzą bardzo drobnych loków. Włosy powinny być poskręcane, gęste, mają przypominać drobne sprężynki stojące na baczność. Dziewczyny z naturalnymi lokami mają prościej – wystarczy nałożyć piankę do włosów, utrwalającą loki, wysuszyć włosy suszarką z dyfuzorem (uniesie uczesanie), a następnie użyć grzebienia do tapirowania, który nada afro pożądany kształt. Jeśli masz proste włosy, to bez obaw, nic straconego. Istnieje kilka prostych sposobów na to, aby samodzielnie wykonać fryzurę afro.

Jedną z najłatwiejszych metod zrobienia afro są drobne warkoczyki zaplecione na całej głowie. Cienkie warkoczyki należy zapleść na świeżo umytych, lekko podsuszonych włosach. Włosy można utrwalić lotionem lub odżywką. Po wysuszeniu włosów wystarczy rozplątać warkoczyki, rozczesać włosy palcami lub grzebieniem o szerokich ząbkach, następnie natapirować. Całość można spryskać lakierem lub żelem w sprayu.

Afro na lato

Do krótkich włosów najlepsza będzie karbownica. Wykonanie afro za pomocą karbownicy jest szybkie i bardzo proste. Podczas tworzenia afro wystarczy pokarbować włosy, a następnie spryskać włosy lakierem trzymając głowę w dół. Całość można podtapirować, zwłaszcza jeśli masz bardzo krótkie włosy. Tapirowanie pomaga nadać kształt całemu uczesaniu afro. Jeśli Twoje włosy nie są podatne na karbownicę, powinnaś użyć silniejszych kosmetyków do włosów. Zamiast karbownicy można użyć stożkowej lokówki. Wszystkie kroki trzeba wykonać tak samo. Stożkową lokówkę można stosować również na długich włosach.

Bardziej czasochłonną metodą jest nałożenie papilotów lub wałków do trwałej na włosy. Efekt jednak najbardziej przypomina skręt z fryzury afro. Papiloty lub wałki muszą być drobne i cienkie. Na końcu trzeba, jak w poprzednich metodach, natapirować włosy. Wałki i papiloty dają największą pewność, że afro długo się utrzyma.

Zamiast papilotów lub wałków można użyć fryzjerskich szpilek, które są najczęściej stosowane w salonach fryzjerskich. Zwilżone lotionem pasmo włosów trzeba owinąć dookoła jednego ramienia szpilki, a później dookoła drugiego. Czynność tę powtarzać na całej długości pasma, a na koniec wygnij szpilkę w taki sposób, aby włosy się nie rozplątały i nie wypadły. Fryzurę najlepiej podsuszyć suszarką, a po rozplątaniu natapirować.

RelatedPost

Dodaj komentarz