Moda świąteczna

Już za kilka dni wigilia, zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy wraz z najbliższymi, a w dni świąteczne zapewne będziemy odwiedzać przyjaciół i rodzinę lub sami będziemy przyjmować gości. Najważniejsze w ciągu tych dni jest oczywiście atmosfera, bliskość i rodzinne ciepło, ale nic nie stoi na Fryzura świątecznaprzeszkodzie, abyśmy w te dni wyglądały również pięknie i modnie. Wiele kobiet zadaje sobie pytanie jak ubrać się w ten dzień? Elegancko czy jednak postawić na nieco swobodniejszy styl, bo to przecież i tak „sami swoi”. Co roku, kiedy dania już przygotowane, podczas oczekiwania na przybycie gości stajemy przed szafą i zastanawiamy się co na siebie włożyć?

Najlepiej oczywiście postawić na stylizację „elegancki luz”. Oznacza to, że najlepiej połączyć wytworny styl z czymś, co lubimy i co jest ładne i dla nas wygodne, np. czarną sukienkę z białą lub kolorową bluzką albo czarną spódniczkę z brązową koszulą. Jeśli lubimy klasyczne garsonki i żakiety, są one jak najbardziej mile widziane. Mogą stać się ciekawym połączeniem oby wyżej wymienionych stylów, zwłaszcza jeśli do garsonki i żakietu dodamy interesująca broszkę lub inny dodatek.

Nie istnieją żadne żelazne zasady dotyczące świątecznego wizerunku, dlatego wcale nie musimy ubierać się w takim tradycyjnym stylu. Śmiało możemy postawić na jeden z modnych kolorów, np. brąz, czerwień lub fiolet. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby modnie łączyć klasyczną czerń z żywym odcieniami. Fiolet pięknie zaprezentuje się z granatowym lub brązowym, a czerwień z czernią. Na czas wieczerzy wigilijnej i świątecznych spotkań lepiej zrezygnować ze wszelkich błyszczących topów i bluzek. To nie jest dobry moment na cekiny, brokat i połyskujące ubrania. Zostawmy je na sylwestrowe i karnawałowe szaleństwo, natomiast do stołu zasiądźmy ubrani w mniej krzykliwe zestawy. Lśnić mogą za to kolczyki, ozdobny wisiorek lub broszka, najważniejsze, aby pasowały do świątecznej stylizacji.

Bardzo modne są koronki i hafty, więc bluzki z koronkowymi elementami mogą być idealne na czas świąteczny, bo łączą w sobie szyk i odrobinę luzu.Koronkowa bluzeczka Do tego popielata spódnica, najlepiej z podniesionym stanem. Jeśli zdecydujemy się na spódnicę i żakiet, można pomyśleć nad ozdobnymi rajstopami, które są hitem sezonu. Takimi rajtuzami rozjaśnimy świąteczny strój i nadamy mu lekkości. Oczywiście, spódnica i sukienka nie są obowiązkowe, równie modne będą spodnie w kant, czarne lub popielate. Nastolatkom pozwólmy na dżinsy z elegancką bluzką, np. białą koszulą lub elegancką tuniką.

RelatedPost

Dodaj komentarz