Moda w stylu vintage

Vintage sukienkaCoraz częściej i powszechniej słyszymy w mediach i czytamy w czasopismach o stylu vintage. Jak się okazuje jest to nie tylko szeroko rozumiana moda, ale również styl życia i dekorowania wnętrz. Styl vintage może objawiać się nie tylko w ubraniach, ale również w odpowiednio dobranej fryzurze. Styl vintage wdarł się na wybiegi mody, styl ten możemy spotkać u największych: Gucciego, Diora, Armaniego, Prady i wielu innych. Nie ma się czym przejmować, ciuchy vintage znajdziemy też w różnych markowych i sieciowych sklepach w centrach handlowych.

Czym zatem jest styl vintage? Po pierwsze słowo „vintage” pochodzi z terminologii winiarskiej. Oznacza ono wino zrobione z winogron, które zostały zebrane w jednym sezonie. Jak to się ma do mody? Vintage w modzie polega na dobieraniu ubrań z innej epoki albo noszeniu ubrań stylizowanych na wcześniejszą epokę. Vintage może się też objawiać w łączeniu różnych stylów z różnych epok. Za vintage uznaje się stroje z poprzednich dekad lub przynajmniej sprzed 25-ciu lat. W tej chwili największy szał panuje na suknie, żakiety, spódnice i koszule z lat 20. XX wieku.

Styl vintage to również dodatki, np. torebki z futerkiem, plastikowe okulary czy biżuteria. Vintage jest kierowany do dziewczyn, które kochają romantyzm i historię, bo ten styl łączy w sobie nie tylko zmysłowość, ale również delikatność. Poza tym, bardzo modne jest łączenie ubrań z różnych okresów, więc bez przeszkód można połączyć swoje własne ciuchy z ubraniami sprzed lat, tworząc tym samym niesamowite i awangardowe kombinacje.

Ubrania Vintage

Minusem jest fakt, że wciąż jeszcze ubrania w stylu vintage są słabo dostępne. Owszem, znajdziemy kilka fajnych ubrań w sieciówkach, ale gdybyśmy chciały zaszaleć, to faktycznie jest trudniej. Można znaleźć ciekawe stroje w ciucholandach, ale tam również trzeba natrafić na coś godnego uwagi, choć nie da się ukryć, że w takich sklepach nie tylko można znaleźć coś interesującego, to na dodatek w korzystnej i niskiej cenie. Warto przejrzeć różne serwisy oferujące ubrania i dodatki w stylu vintage, ale trzeba liczyć się z tym, że tam będą znacznie droższe. I tu kolejny minus – najwięcej takich sklepów wciąż istnieje tylko w sferze internetowej, w związku z czym cena ubrania wzrasta, bo trzeba doliczyć koszty przesyłki. Butiki z ubraniami, dodatkami, a nawet z zabawkami lub obrazkami w stylu vintage wciąż są mniej popularne i znaleźć je możemy głównie w dużych miastach: w Krakowie, Warszawie lub we Wrocławiu.

RelatedPost

2 Comments

  1. monika 8 lutego 2011 18:56 Odpowiedz

    Styl vintage sama preferuję:)noszę torebki z futerkiem

  2. anka 9 lutego 2011 17:30 Odpowiedz

    Moim zdaniem pewnie ,że tak!!!!!nie ma reguły na dziwaczne dodatki:)))możesz obfice sie nimi wystroić lub bardziej skromnie:)zależy od temperamentu i osobowości:)a futrzane torebki hit sezonu!!! sama mam parę min. z s.Oliver tak jak piszesz:))))

Dodaj komentarz