Jak zadbać o włosy przed sylwestrem?

Fryzura sylwestrowaIm bliżej sylwestra, tym bardziej zastanawiamy się nie tylko nad sylwestrową fryzurą. Zanim jednak zaczniemy układać misterne, fantazyjne i modne fryzury, dobrze, aby wcześniej zatroszczyć się o to, żeby włosy były zdrowe i lśniące. Nie da się zaprzeczyć, że o włosy należy dbać przez cały rok, ale na kilka tygodni lub dni przed sylwestrową nocą, szczególnie chcemy, aby nasze włosy wyglądały zdrowo. A wiadomo, że zdrowe włosy pięknie wyglądają i są bardziej podatne na różnego rodzaju stylizacje.

Zimą włosy szczególnie narażone są na zniszczenie: mróz, śnieg, zmiany temperatur – wszystko to nie działa dobrze na nasze włosy. Dlatego zimą, a szczególnie przed sylwestrem, musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie włosów poprzez stosowanie nawilżających szamponów i odżywek. Najlepiej na 2-3 dni przed sylwestrem zaserwować włosom maseczkę. Nie jest to zwykły balsam czy odżywka, ale działa tak, że inne specyfiki stają się często niepotrzebne. Możemy wybrać maseczkę do naszych włosów: łamliwych, długich, przesuszonych czy wypadających itd. Maseczkę nakłada się na umyte mokre włosy. Do wielu maseczek dodawane są termo-czepki na głowę, które utrzymują ciepło, dzięki czemu maseczka będzie mogła swobodnie działać. Dodatkowo czepek można owinąć ręcznikiem. Maseczkę powinno trzymać się na włosach około 20 minut i w zależności od firmy i rodzaju maseczki od jednego razu do pięciu razy w tygodniu. Stosujmy się zawsze do zaleceń podawanych na opakowaniach i ulotkach, bo jeśli będziemy nakładać maskę na włosy częściej niż powinnyśmy, możemy spowodować, że włosy staną się ciężkie, będą się trudno układać i zaczną się przetłuszczać.

Wiele kobiet przekonało się do jedwabiu do włosów. Jedwab nada włosom blask, zregeneruje włosy. Jeśli chcemy zaserwować sobie kurację z jedwabiem, wcierajmy go we włosy tuż po umyciu. Najlepiej od połowy włosów do końcówek, nie wcierajmy jedwabiu w skórę głowy. Jedwab można stosować też na suche włosy. Idealnie regeneruje włosy tuż po suszeniu i prostowaniu, nawilża włosy i nadaje im blasku. I zaczyna działać właściwie natychmiast.

Tuż przed sylwestrem możemy udać się na profesjonalną regenerację do salonów fryzjerskich. Wystarczy zapytać o kurację, a z fryzjerzy powinni dopasować odpowiednie produkty i kurację do konkretnego rodzaju włosów.

Pamiętajmy, aby w codziennej pielęgnacji włosów, starać się jak najmniej używać suszarki, nie przesadzać z prostownicą i lokówką, używać kosmetyków ochronnych, myć włosy letnią wodą, a spłukiwać zimną. Dzięki tym prostym zabiegom i sztuczkom, nawet na kilka dni przed sylwestrem nasze włosy mogą odzyskać blask i piękny wygląd.

RelatedPost

Dodaj komentarz