Modne jazzówki

Jazzówki powinny kojarzyć nam się z butami do tańca. Wielu paniom przypominają męskie mokasyny. Nie da się ukryć, że damskie i eleganckie jazzówki są inspirowana Jzzówki do tańczeniamęską modą. Buty te mają owalny kształt, są sznurowane (choć znajdziemy modele zapinane na rzepy), często są ozdabiane dziurkowanymi wzorami o motywami. Jazzówki mają bardzo niski obcas, dzięki czemu są też bardzo wygodne. W sklepach znajdziemy bardzo bogatą ofertę jazzówek na wiosnę.

Jakie fasony jazzówek są najmodniejsze i najciekawsze?

Możemy zdecydować się na klasyczne, proste w swoim wyglądzie jazzówki zwane Oxford shoes. Są to tradycyjne jazzówki, najczęściej czarne lub brązowe. Pasują do wąskich spodni lub legginsów. Ale sprawdzą się również do spódnic i sukienek, zwłaszcza eleganckich. Jazzówki są na tyle uniwersalne, że będą się dobrze prezentować zarówno z dżinsami, jak i elegancką sukienką. Buty mogą być wykonane z gładkiej skóry lub zamszu.

Odważniejszym paniom z pewnością spodobają się jazzówki z motywem panterki lub w wiosenne kwiaty. Takie buty są wielokolorowe, a barwy są najczęściej bardzo żywe. Bardzo oryginalnie prezentują się jazzówki w kolorze niezwykle intensywnym, np. turkusowym, zielonym, żółtym, fioletowym, różowym lub czerwonym. Naszą uwagę mogą też zwrócić jazzówki dwukolorowe, gdzie tył i przód mają ten sam kolor, ale różni się od środkowej części obuwia. Biało-czarne jazzówki wyglądają klasycznie i modnie. Aby nadać tym butom nieco luzu wyciąga się sznurówki.

Paniom, które lubią wyższy obcas warto polecić jazzówki na obcasie. Są to buty zaprojektowanie specjalnie dla fanek wysokiego obuwia. Obcas jest grubszy, ale dzięki temu stabilny. Całość buta jest nieco węższa niż standardowych jazzówek, ale dzięki temu nabierają one bardzo kobiecego i delikatnego charakteru. Sznurówki w jazzówkach powinny być cienkie i dostosowane pod względem koloru, zwłaszcza przy eleganckich jazzówkach. Przy jazzówkach multikolorowych kolor sznurówek może być inny, nawet kontrastowy.

Szare jazzówki

Jazzówki na wyjątkowo ciepłe dni i na lato to wersja z odsłoniętymi palcami i na niewielkim obcasie lub zupełnie płaskie. Mogą być wykonane z szorstkiego materiału, dzięki czemu nabiorą charakterystycznego wyglądu. Przy brzegach materiał może być lekko postrzępiony. Sznurówki w tym fasonie jazzówek to przede wszystkim ozdoba, dlatego są przetkane przez zaledwie dwie dziurki i niedbale zawiązane.

RelatedPost

Dodaj komentarz