Modne płaszcze zimowe

IleCzarny płaszczyk zimowy kobiet i rodzajów figury, tyle mamy rodzajów i fasonów płaszczów zimowych. Kolekcja na zimę 2010/2011 jest wyjątkowo bogata. Każda pani znajdzie w niej coś dla siebie. Większość marek postawiła na kobiecość i jej eksponowanie. Wracają trendy z lat ’20, ’40 i ’60, mamy więc płaszcze w stylu retro, militarnym, w pasy poziome i pionowe, w kratę, jedno-, dwu- i wielokolorowe, a nawet płaszcze bez rękawów. Krótko mówiąc: jest w czym wybierać.  Pod względem kolorystycznym tej zimy również mamy duży rozstrzał, od jasnych, ciepłych kolorów, po ciemne i głębokie odcienie. Choć nadal są modne pasy przy płaszczach zimowych, to wiele marek stara się odejść do tego trendu i proponują wąskie płaszcze w ramionach i szerokie na dole (np. Asos, Erotokritos, Jigsaw, Primark czy Orsay). To, co tej zimy rzuca się w oczy to guziki. Duże, często kolorowe lub błyszczące, muszą wyróżniać się na tle ciemnego płaszcza. Każda szanująca się marka proponuje linie płaszczy, które powinny zadowolić każdą kobietę.

Na przykład Stradivarius przedstawia płaszcze dla kobiet romantycznych i nowoczesnych zarazem. Zimowa kolekcja obfituje w delikatne kolory i odcienie fioletu, brązu, czerni, czerwieni i szarości. Materiały są oczywiście ciepłe: wełna, dzianina i bawełna, a wszystko to często wykańczane subtelnym futerkiem.

Z kolei Top Secret czy Troll oferują różnej długości płaszcze, w uniwersalnych kolorach czerni lub w kratę. Duże kołnierze, dwurzędówki guzików, z kieszeniami i pasami zapinanymi na sprzączkę. Czyli klasyka w najczystszym wydaniu.

Cubus proponuje zaś głównie długie płaszcze w jasnych kolorach, dominują odcienie beżu, jasnego brązu i „brudnej” bieli. Obok tradycyjnych kołnierzy, Cubus prezentuje również nowoczesne stójki, które z pewnością ochronią przed chłodem i zimnym powietrzem. Tkaniny dominujące to skóra, bawełna i futro.

Najbardziej kolorową, wręcz jaskrawą kolekcję oferuje Lacoste: od jaskrawej zieleni, poprzez bardzo jasny żółty, po wściekłą czerwień. Większość płaszczy jest wełniana, „puszysta”, wiele płaszczy jest rozkloszowanych na dole. Co ciekawe, główny projektant Christophe Lemaire, wpadł na ciekawy pomysł połączenia klasyki z nowoczesnością: niektóre płaszcze wyglądam przypominają swetry lub pulowery ze stójkami, kapturami i wełnianą ciepłą podszewką.

Jak widać, wiele znanych marek pokazuje jak w ciekawy i praktyczny sposób połączyć najnowsze trendy. W tym sezonie modne będą zarówno kołnierze jak i stójki, guziki, szerokie i wąskie rękawy, patki i pagony na ramionach, przy rękawach i kieszeniach, pasy na sprzączkę, zawiązywanie lub ich brak. A wszystko po to, aby panie wyglądały tej zimy pięknie i wyjątkowo.

Śledź najnowsze trendy

Zimowe rajstopy Rajstopy są nieocenione, gdy mróz trzyma, a my chcemy, aby było nam ciepło nawet w spodniach. Więc szukamy odpowiednich rajstop, aby ubrać kolejną war...
Długie kurtki zimowe Długie kurtki zimowe stały się bardzo modne kilka lat temu. Nosili je wszyscy: dorośli, dzieci, młodzież. Wszędzie były przedstawiane jako kurtki, któ...
Najmodniejsze czapki zimowe Od kilku tygodni zapowiadają, że tegoroczna zima ma być wyjątkowo mroźna, warto więc rozejrzeć się za dobrą i ciepłą czapką zimową. Czapka taka musi b...
Kurtki zimowe Kurtki, w porównaniu z płaszczami, zazwyczaj wypadają jako ubranie mniej eleganckie, bardziej na luzie, wręcz sportowe. Z jednej strony, trudno się z ...

Dodaj komentarz