Najmodniejsza biżuteria na jesień i zimę

Modna biżuteriaBiżuteria już jakiś czas temu przestała być tylko dodatkiem do stroju, a stała się jednym z ważnych elementów podkreślających osobowość, charakter, styl bycia. W sezonie jesień/zima bardzo modne są oryginalne i przepiękne wisiory oraz naszyjniki. Muszą być duże i wyraziste, a kolory żywe lub pastelowe. Te zasady dotyczą każdego rodzaju biżuterii: broszek, kolczyków, bransolet. Te ostatnie będą inspirowane kulturami egzotycznymi, orientalnymi, głownie kulturą indyjską, a więc wśród najciekawszych trendów znajdą się metalowe koła i dyski, duże kamienie, kwiaty, liście, pióra, egzotyczne ornamenty. Bransolety zdobiące nadgarstki, powinny nawiązywać do kultury starożytnego Egiptu: modne będą metalowe, grube i pokaźnych rozmiarów, ozdobione kamieniami.

Wśród materiałów naszą uwagę powinno przyciągać zarówno srebro jak i złoto. Natomiast wśród kolorów zwracajmy uwagę na czarny, czerwony i żółty, które świetnie współgrają ze srebrem. Perły, granaty, topazy, turkusy, cekiny, koraliki, kryształy Svarowski – te i inne są i będą szalenie modne. Nie bójmy się inwestować w taką właśnie biżuterię. Jest stylowa, uniwersalna i ponadczasowa. Nawet jeśli w którymś sezonie zejdzie na drugi plan, pewnym jest, że w następnym znów powróci na salony.Biżuteria - modne koraleCoraz większe rzesze fanów ma biżuteria designerska i robiona ręcznie. Jeśli chodzi o ten dział, właściwie wszelkie chwyty i materiały dozwolone. Można śmiało korzystać z nici, sznurków, przędzy, łączyć papier ze srebrem, mosiądzem, złotem czy brązem. Podobnie coraz więcej kobiet przekonuje się do biżuterii przedstawiającej największych z największych. Albert Einstein na kolczykach? Marylin Monroe na wisiorze? A może słynne „Słoneczniki” Van Gogha? Do wyboru, do koloru. A wszystko bardzo modne, stylowe i po prostu piękne. Taka biżuteria, zwłaszcza kolczyki i zawieszki, sprawdzą się idealnie jako biżuteria na co dzień, ale odpowiednio dobrana, będzie się świetnie spisywać jako biżuteria do stroju wieczorowego. Modne bransoletkiDzięki takim dodatkom możemy śmiało wyrazić swoje poglądy, upodobania, dodać tajemniczości, podkreślić wyjątkowość i oryginalność.

Pamiętajmy, że biżuteria nie musi być wyszukana i bardzo kosztowna. Wręcz przeciwnie, najciekawsze okazy można często kupić w niewielkich sklepikach z artystyczną biżuterią lub w sklepach internetowych prowadzonych przez osoby, które biżuterię wykonują. Często można natrafić tam na coś niedrogiego, ale wyglądającego elegancko, szykownie i niezwykle modnie.

Dodaj komentarz