Najmodniejsze fryzury w sezonie jesień/zima

fryzura na jesieńO modzie można śmiało powiedzieć (lub napisać), że albo się zmienia, albo ewoluuje, albo zmienia trendy klasyczne, albo wraca do trendów sprzed lat. O modzie związanej z fryzurami można z kolei powiedzieć, że z roku na rok styliści, wizażyści gwiazd i kreatorzy mody starają się zaskoczyć czymś nowym. Nie oznacza to, że nie pojawiają się trendy z ubiegłych lat, ale o to, że z roku na rok modna fryzura może się diametralnie zmienić. Przy ubraniach jest ten plus, że może pozostać modny fason, kolor, krój lub też wystarczy dodać modny dodatek w postaci czapki, apaszki, szalika lub broszki.

Rok temu szalenie modne były fryzurki symetryczne, bardzo równe, proste. Inspiracją były lata ’20 i ’30 XX wieku. W tym sezonie następuje totalna zmiana. Do łask wraca asymetria, chaos na głowie, naturalność i kobiecość. Jeśli chodzi o asymetryczne fryzury ich ogromną zaletą jest fakt, że nie trzeba ścinać i przez to bardzo skracać długich włosów, aby uzyskać zamierzony efekt. Wystarczy niewielkie podcięcie włosów i zaczesanie na prawą lub lewą stronę. Takie uczesanie dodaje seksapilu, tajemniczości, jest bardzo kobiece i zmysłowe. Z jednej strony idealnie nadaje się na co dzień, a z drugiej świetnie będzie wyglądać do wieczorowej kreacji.

Na pokazach Calvina Kleina w tym roku prezentowano kolejną modną fryzurę, mianowicie gładkie zaczesanie z kucykiem upiętym tuż nad karkiem. Ralph Lauren z kolei proponuje kok. Gładkie i proste włosy będą w tym sezonie bardzo modne. Kobieta tak uczesana wygląda bardzo profesjonalnie, modnie, kobieco i pięknie. Przede wszystkim fryzurę tę polecam z dwóch powodów. Po pierwsze jest uniwersalna: świetnie pasuje do pracy w biurze czy urzędzie, na bal, wykwintną kolację, randkę lub wypad do kina. Po drugie jest wygodna i praktyczna, nie trzeba ciągle odganiać włosów z twarzy, łatwiej będzie schować upięte włosy pod czapkę lub kaptur. Zalety tej fryzury dostrzec możemy właśnie teraz, w czasie jesieni i nadchodzącej zimy, kiedy wieje silny wiatr, pada deszcz, kiedy nie mam czasu na ciągłe rozczesywanie i poprawianie puszących się włosów. A takie uczesanie jest wygodne, trwałe i modne.

Kolejnym modnym akcentem fryzjerskim jest obecność grzywki, zwłaszcza przy krótkich włosach, przy ścięciach na tzw. „chłopczycę”. Wśród krótkich fryzur modne są te z pazurkami, cieniowane, ale też gładkie i, oczywiście, asymetryczne. Przy włosach średniej długości, również modna będzie grzywka oraz zaczesanie z podwiniętymi na zewnątrz pazurkami.

RelatedPost