Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne

W sezonie wiosenno-letnim niezbędnym elementem naszej odzieży są oczywiście ochronne okulary przeciwsłoneczne. Podczas bardzo słonecznych dni z pewnością będziemy chcieli skutecznie i bezpiecznie ochronić swoje oczy, dlatego tez podpowiemy, jak kupić najlepsze i zarazem modne okulary.

Planując zakup modnych i bezpiecznych dla naszych oczu okularów przeciwsłonecznych, powinniśmy gruntownie zastanowić się nad konkretnym modelem. Jeśli dodatkowo mamy określoną wadę wzroku, wykonanie okularów powinniśmy zlecić doświadczonemu optykowi, aby równocześnie korygować wadę i ochronić oczy przed ostrym światłem słonecznym. Absolutnie nie powinniśmy kupować okularów na miejskich stoiskach, ponieważ szkła mogą nie tylko nie zapewnić nam odpowiedniego zabezpieczenia ale również powodować niebezpieczne urazy oczu. Lepiej więc postawić na model droższy, aczkolwiek pewniejszy i bezpieczniejszy.

W sprawdzonych i godnych zaufania salonach optycznych z pewnością dobierzemy najlepsze dla nad okulary. Zależnie od naszych potrzeb mogą to być szkła plastikowe lub polaryzacyjne, doskonale nadające się do samochodu, ponieważ odbijają możliwie największą ilość światła., a co za tym idzie – jadąc pod słońce będziemy widzieli wszystkie szczegóły na drodze.

Z powodzeniem możemy wybrać również okulary lustrzane, doskonale odbijające światło oraz rzucające efektowne refleksy. Paniom polecamy modne w tym sezonie okulary – muchy o szerokich, okrągłych szkłach. Panom natomiast sugerujemy wybór bardziej sportowych modeli, o zwężających się szkłach, zasłaniających również część skroniową. Zwróćmy również uwagę na zauszniki i noski naszych letnich okularów. Powinny być w miarę miękkie i elastyczne, aby nie uciskały skroni oraz nosa. Najlepiej więc wybrać modele z gumowym obramowaniem.

Najmodniejszymi okularami tego lata będą przede wszystkim modele w stonowanych odcieniach brązu oraz złota i beżu. Oprawki z kolei mogą mieć bardzo fantazyjne i efektowne kształty oraz najróżniejsze odcienie – od mocnych, nasyconych czerwieni, p stonowane szarości i grafity. Pamiętajmy jednak, iż dobór koloru okularów powinniśmy uzależnić przede wszystkim od koloru naszych włosów oraz rodzaju cery. Blondynkom polecamy oprawki metalowe, najlepiej ciemno-brązowe i szare. Rude Panie z powodzeniem mogą zakładać okulary w odcieniach czerwieni i ciepłego złotego brązu, natomiast brunetkom sugerujemy zakup jaśniejszych szkieł i oprawek – pastelowych beży, róży i stonowanych, chłodnych błękitów.

RelatedPost

Dodaj komentarz