Opaski na włosy

Opaski na włosy to ozdoby, które subtelnie mogą podkreślać każdą fryzurę. Opaski Modna opskapasują nie tylko do włosów długich, ale również krótkich i średniej długości. Za opaski mogą też służyć przeróżnego rodzaju chusty lub apaszki, wiele zależy od nas samych: jakie kolory i fasony lubimy. Jedno jest pewne – opaski na włosy stały się hitem i będą na topie również tej wiosny. Warto pamiętać, że opaski mają nie tylko funkcję ozdobną, ale pomagają również poskromić niesforne kosmyki włosów.

Jakie opaski będą najmodniejsze?

Opaski sprawdzą się nie tylko do rozpuszczonych włosów, ale będą też idealną ozdobą na eleganckie wyjścia. Opaski pięknie wyglądają z kokiem. Bardzo popularne stały się opaski z dużym, ozdobnym motywem, najczęściej jest to kwiat z materiału, np. róża. Kolorystyka zależy od nas. Jeśli szukamy czegoś szykownego, warto zdecydować się na czarną opaskę z taką ozdobą lub w kolorze bardzo jasnego, pastelowego różu. Obok kwiatów bardzo modne są również duże kokardy na opaskach. Taka ozdoba będzie lepsza na nieoficjalne spotkania, świetnie będzie pasować zarówno do sukienki, jak i do dżinsów. Podobnie jak opaski z ozdobnymi i błyszczącymi kamieniami. Należy uważać, aby nie przesadzić z lśniącą biżuterią, jeśli zdecydujemy się na taką opaskę.

Nawet najzwyklejsza, cienka lub szeroka, opaska w jednym kolorze może być świetną i modną ozdobą. Jeśli lubisz zaskakiwać zdecyduj się na dwie wąskie opaski Klasyczna cienka opaskaw różnych kolorach, np. żółtym i zielonym, czarnym i czerwonym albo turkusowym i fioletowym. Będą razem wyglądać olśniewająco i nawet zwykły kucyk nabierze blasku. Należy pamiętać, że decydując się na takie zestawienie dwóch opasek, trzeba wybierać dwa kolory, które do siebie pasują, mogą być jasne lub ciemne, ale nie mogą się „gryźć”, lepiej zrezygnować z jaskrawych barw. Obie opaski powinno dzielić od siebie kilka centymetrów odległości, nie mogą znajdować się jedna na drugiej.

W bardzo modne style boho i vintage wpisują się opaski na włosy, które są tak naprawdę apaszkami lub chustami. Jest to ukłon w stronę lat 60. i 70. Tego typu opaski dają ogromne możliwości, bo możemy stworzyć ozdobę do włosów z materiału i ze wzorów, które najbardziej nam się podobają. Długie chusty można wiązać tak, aby wąski pas materiału Elegancka opaskaznajdował się nad czołem, np. nad grzywką, a wiązanie było pod włosami, koło karku. Krótkie chusty można natomiast wiązać od razu na włosach, tworząc niewielką i modną kokardkę. Ogromną zaletą chust wiązanych jako opaski jest to, że pasują tak samo do każdej długości włosów, zarówno do upiętych, jak i rozpuszczonych, prostych lub kręconych, włosów.

RelatedPost

One Comment

  1. madzik 20 marca 2011 20:57 Odpowiedz

    Mam długie włosy i urozmaicam ich piekno dodatkami:)))opaski uwielbiam…

Dodaj komentarz