Oryginalna odzież handmade

Odzież handmadePrawdopodobnie każda z Pan co najmniej raz w życiu dokonała choćby niewielkiej przeróbki krawieckiej swoich ubrań. Nierzadko przecież okazuje się, że nawet kupione w ekskluzywnych salonach odzieżowych modne ubrania okazują się nieco za długie lub zbyt luźne. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem okazuje się igła lub maszyna do szycia oraz niewielka ilość inwencji twórczej oraz umiejętności manualnych.
Jednakże przerabianie odzieży nie musi być wcale przykrą koniecznością! Wręcz przeciwnie – coraz częściej przecież sięgamy po igłę i nitkę, kiedy pragniemy nieco odmienić nasze ulubione ubrania. Aby przerobić najwygodniejsze elementy garderoby nie musimy wcale posiadać zaawansowanych zdolności krawieckich, wystarczy tylko trochę wyobraźni, pomysł i odrobina cierpliwości. W taki prosty i przyjemny sposób możemy przecież zmienić swoje ubrania nie do poznania lub dodać do nich nieco oryginalności czy modnych dodatków.Projektowanie ubrań

Zamiast więc wykosztowywać się na drogie ubranie, które, być może założymy tylko raz, polecamy sięgnąć do popularnych magazynów modowych w poszukiwaniu inspiracji. Nierzadko wystarczy tylko przyszycie nowych, kolorowych lub rzeźbionych guzików, by całkowicie odmienić wygląd starego swetra czy bluzeczki. Śmiało można tutaj także eksperymentować z różnego rodzaju łatkami, naszywkami lub lamówkami, które nadadzą ciuszkom świeżości o oryginalności.

Jeśli jednak posiadamy większe zdolności i trochę wolnego czasu, możemy pokusić się o samodzielne wykonanie odzieży „od początku do końca”. Mowa tutaj nie tylko o najmodniejszych dodatkach, ale całych ciuszkach, wykonywanych przy pomocy drutów, szydełka czy maszyny do szycia. Zależnie od tego, jaką odzież chcemy sobie sprawić, możemy dowolnie łączyć techniki i materiały. Wykonując odzież we własnym zakresie będziemy mieć zawsze gwarancję ich doskonałej prezencji na naszej osobie. Mając na bieżąco wgląd w wykroje i proporcje, możemy swobodnie poprawiać i dopasowywać wymiary na swoją sylwetkę.

Co więcej, ubrania handmade okazują się zawsze trafionym pomysłem na wszelkie wieczorowe wyjścia, gdzie niestety nierzadko najmodniejsze sukienki i kreacje po prostu powtarzają się na swoich właścicielkach. Aby uniknąć kopiowania trendów warto wykonać ciuszek na własną rękę. Taki sposób zapewni nam oprócz oryginalnego i ciekawego wyglądu także mnóstwo zabawy, podczas kreatywnego projektowania i wykonywania nowego ciuszka.

RelatedPost

Dodaj komentarz