Owocowe kolczyki

Lato to przede wszystkim ciepło, świeżość i zieleń. Wszystko jest już obudzone do życia. Z tą letnio-wiosenną świeżością Kolczyki w kształcie arbuzakojarzą się kolczyki w kształcie owoców. Stały się hitem i błędem jest twierdzenie, że takie kolczyki są przeznaczone tylko dla nastolatek. Wręcz przeciwnie! Dzięki takiej wyjątkowej biżuterii odejmiesz sobie lat, a co ważniejsze – poczujesz się młodziej.

Do czego pasują owocowe kolczyki?

Przede wszystkim należy pamiętać, że takie kolczyki będą odpowiednie na co dzień, na nieoficjalne sytuacje. Do eleganckich i wyjściowych sukienek będą pasować co najwyżej czarne, drobne kolczyki w kształcie owoców. Prawda jest jednak taka, że urok tych kolczyków tkwi w ich kolorze i nietypowym kształcie. Wiszące i podłużne kolczyki w kształcie arbuzów lub jabłek wyglądają nie tylko modne, ale przede wszystkim pięknie.żółte kolczyki

Istnieje kilka technik tworzenia owocowych kolczyków. Mogą być wykonywane z koralików, modeliny lub metodą decoupage. Koraliki świetnie nadają się na kolczyki, które mają być w kształcie czereśni, wiśni, jabłek, moreli i wszelkich innych okrągłych lub podłużnych owoców. Do koralików plastikowych lub szklanych dodaje się malutkie, zgrabne listki lub drewniane koraliki. Metoda decoupage to technika ozdabiania przedmiotów, która polega na przyklejaniu na odpowiednio dopasowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Na prostokątny, kwadratowy, okrągły lub półokrągły kawałek przygotowanego drewna nakleja się wzór owocu lub jego wnętrza (np. połówki arbuza lub pomarańczy).

Furorę robią kolczyki trójwymiarowe, które mają jak najdokładniej odzwierciedlać kształt owocu. Do tego typu kolczyków zaliczyć można m.in. kolczyki-pomarańcze, truskawki, porzeczki, banany, cytryny i wiele, wiele innych. Ogromną zaletą takich kolczyków jest ich wyrazisty kolor. Rzadko zdarzają się owocowe kolczyki w mdłych kolorach. A warto pamiętać, że żywe kolory, neonowe, to jeden z najciekawszych trendów tego lata. Moda fluo to nie tylko makijaż, ale również strój i biżuteria w odpowiednim kolorze. A owocowe kolczyki świetnie wpisują się w ten styl.

Kolczyki pożeczki winogrona

Owocowe kolczyki wykonane z modeliny najczęściej są drobniejsze od tych, zrobionych z koralików lub techniką decoupage. Kolczyki z modeliny mogą się nam wydawać najmniej poważne, ale odpowiednio dopasowane kolorystycznie staną się eleganckim dodatkiem. Kolczyki w kształcie owoców będą idealnie pasować do letnich sukienek, spódniczek i topów. W wersji sportowej będą pasować również do rybaczek i ogrodniczek.

Dodaj komentarz