Pielęgnacja włosów zimą

Profesjonalne kosmetyki do włosówNieubłaganie zbliża się chłodny sezon jesienno-zimowy, podczas którego warto odpowiednio zadbać o wygląd o kondycję naszych włosów.

Podczas wietrznej lub mroźnej pogody nasze włosy narażone są na różnego rodzaju urazy – matowienie, nadmierne wypadanie i rozdwajanie końcówek. Aby uniknąć takich problemów, należy zadbać o włosy przy użyciu dobrych kosmetyków i odżywek.

Z myślą o posiadaczkach długich lub słabych włosów przygotowaliśmy niniejszy poradnik, w którym podpowiemy, jak skutecznie odżywić i ochronić włosy jesienią i zimą.

Na początek warto pamiętać o ciepłej i wygodnej czapce. Oczywiście po jej zdjęciu fryzura nie będzie wyglądała idealnie, aczkolwiek skutecznie ochronimy głowę przed zimnem i wilgocią. Niska temperatura niekorzystnie wpływa na włosy i cebulki, przez co włosy mogą zacząć nadmiernie wypadać oraz będą z pewnością o wiele wolniej rosły. Na zimę warto kupić wełnianą lub wykonaną z naturalnych materiałów czapkę. Niesyntetyczne tkaniny pozwolą skórze głowy oddychać i nie dopuszczą do zniszczenia włosów. Zimową czapkę warto również spryskać od wewnątrz sprayem antystatycznym, dzięki któremu włosy nie będą się elektryzowały.

Mycie włosów w sezonie zimowym jest równie ważne co noszenie ciepłej czapki. Najkorzystniej naprzemiennie myć włosy z użyciem raz szamponu a raz odżywki, najlepiej regenerującej lub odbudowującej. W ten sposób nie przetłuścimy i nie obciążymy nadmiernie włosów a zapewnimy im zdrowy wygląd i blask.

Jak upinać włosy zimą?Przy myciu włosów należy również pamiętać o odpowiednim suszeniu. Gorące powietrze bowiem znacznie uszkadza włosy powodując elektryzowanie się i matowienie. Dlatego też warto pozwolić zimą włosom na naturalne wyschnięcie w pokojowej temperaturze. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy opcjonalnie użyć chłodnego nawiewu suszarki.

Zimą należy też odżywiać włosy profesjonalnymi kosmetykami. Polecamy w szczególności olejki do włosów, które nie tylko nawilżają i regenerują strukturę włosa, ale również nadają mu zdrowego połysku. Olejek powinno nakładać się na wilgotne włosy, po czym koniecznie trzeba owinąć głowę ręcznikiem lub czepkiem, ponieważ wtedy odżywka lepiej się wchłonie.

Zimą warto również nałożyć na włosy nieco silikonu, który zabezpiecza je zarówno przed bardzo niską jak i wyższą temperaturą. Co więcej, silikon niweluje także ryzyko mechanicznych urazów włosów. Polecamy jednak wybór odżywek a nie szamponów z silikonem.

Równie ważne dla dobrej kondycji włosów jest również delikatne czesanie ich po umyciu. Zimą warto też upinać włosy, by w całości mieściły się pod czapką, przez co skuteczniej ochronimy je przed wiatrem i niską temperaturą. Długie włosy warto wiec upiąć w koński ogon lub zapleść warkocz, który następnie warto schować pod kurtką.

Dodaj komentarz