Pomysłowe stroje karnawałowe dla dzieci

kostium karnawałowy

Styczeń to czas karnawału – zabaw, prywatek, balów karnawałowych, balów studniówkowych, a także różnorodnych balów kostiumowym. W przedszkolach i szkołach podstawowych odbywają się w tym czasie bale karnawałowe, na które dzieci koniecznie potrzebują kostiumu.  Wszyscy chyba lubią uczestniczyć w takich zabawach kostiumowych, także wśród dorosłych znaleźć można miłośników takiej formy zabawy. Dzieci ze szczególnym zapałem i ogromną przyjemnością przebierają się za innych ludzi, za postaci z bajek, książek i filmów, za mitycznych lub słynnych bohaterów. Karnawałowy strój dla dziecka można kupić, wypożyczyć lub zrobić samodzielnie.

Jaki strój karnawałowy dla dziecka wybrać?

Oczywiście najlepszy strój karnawałowy to taki, który podoba się naszemu dziecku i który nie utrudnia zabawy. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na ten drugi aspekt. Jeśli karnawałowy strój będzie niewygodny, niepraktyczny, będzie utrudniał ruchy, uniemożliwiał żywą, spontaniczną zabawę, jeśli dziecko miałoby cały czas uważać na to, by nie zepsuć,

costumenie podeptać lub nie zniszczyć stroju, lepiej wybrać inną, swobodniejszą kreację karnawałową. W sklepach i w wypożyczalniach kostiumów znajdziemy najróżniejsze pomysł na karnawałowe przebranie. Dla dziewczynek będą to wróżki, księżniczki, elfy, wiedźmy i czarownice, Indianki, Japonki, Cyganki, pszczółki, biedronki, klauny. Popularne są postaci z bajek – Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Pocahontas. Chłopcy z pewnością będą przebierać się za Supermana, Spidermana, Zorro, piratów, Robin Hooda, Harrego Pottera, Indianina, diabła itd. W sklepach znajdziemy także najróżniejsze kostiumy przedstawiające zwierzęta – lwa, tygrysa, kota, lwa, żabę i inne. Każde dziecko z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, a my zadbajmy, by strój był solidnie uszyty, by nie rozdarł się, nie rozpruł podczas zabawy. Ważne jest również, by był wykonany z materiałów przepuszczających powietrze.

 Nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować karnawałowy kostium samodzielnie, tzn. razem z dzieckiem i innymi domownikami. Takie wspólne robienie stroju na zabawę karnawałową jest nie tylko tańsze od stroju kupowanego, ale jest również okazją do świetnej zabawy i pokazania dziecku naszego zainteresowania jego sprawami. Warto zaangażować innych członków rodziny – ktoś może ładnie rysuje, ktoś inny potrafi szyć itd. Wykonując samodzielnie strój karnawałowy, postarajmy się przede wszystkim, by kostium był solidnie wykonany.

RelatedPost

Dodaj komentarz