Przebrania karnawałowe

Przebrania na bal karnawałowyJeśli sylwester spędzaliśmy na kameralnej imprezie lub w klubie, to karnawał jest idealnym czasem na to, aby pójść na szalony bal przebierańców. Natomiast, jeżeli sylwester był już naszym balem przebierańców, a w czasie karnawału również trafia nam się okazja pójścia na podobną zabawę, to możemy skorzystać ze stroju, w którym byliśmy na balu sylwestrowym, lub wymyślić coś zupełnie innego. Można przejść się po wypożyczalniach strojów i pooglądać różnego rodzaju przebrania.

Jaki strój będzie idealny na karnawałowy bal przebierańców? Kostiumy na bal przebierańcówPrzede wszystkim taki, w którym będziemy się dobrze i komfortowo czuć. To zawsze jest jeden z najważniejszych czynników dobrze spędzonej imprezy. Jeśli wybieramy się na bal przebierańców z osobą towarzysząca, chłopakiem lub przyjaciółką, warto zastanowić się nad połączeniem obu strojów w taki sposób, aby tworzyły jakiś motyw, np. można przebrać się za szlachcica i szlachciankę, mieszczanina i mieszczankę, marynarza i panią marynarz, oba stroje mogą pochodzić z lat. 60. lub 70.

Jeżeli nasze fundusze nie wystarczają na to, aby kupić lub wypożyczyć oryginalny strój, można zrobić gruntowny przegląd szafy i samemu wymyślić wyjątkowe przebranie. To naprawdę nic trudnego! Masz krótkie spodenki? Do tego czerwona koszula, kamizelka (dżinsowa lub z materiału), piracki kapelusz (pożyczony, znaleziony na strychu lub zrobiony z papieru) i mamy piracki strój. We włosy można wpleść kolorową mulinę lub nici, tworząc warkoczyki, a szyję ozdobić różnokolorowymi koralami. W ten sposób powstanie nam prawdziwa piratka rodem z „Piratów z Karaibów”. Masz koszulkę w poziome biało-czarne pasy? Doszyj do niej po lewej stronie biały, prostokątny kawałek materiału z wypisanym numerkiem. Jak zrobić więzienną czapkę? Do zwykłego białego czepku wystarczy doszyć czarne aksamitki w taki sposób, aby powstał czapkowy „pasiak”. Do tego zwykłe dżinsy i mamy strój więźniarki. Plastikowe kajdanki można kupić za kilka złotych w różnych hipermarketach.

Stroje na bal karnawałowyNa pewno masz w szafie jakiekolwiek czerwone ubrania, najlepiej, gdyby była to spódniczka i koszulka. Z prostych ubrań można stworzyć strój Czerwonego Kapturka. Jeśli spódnica jest krótka, np. w wersji mini, można wykonać stylizację na dorosłego Czerwonego Kapturka. Do tego koszyk, czerwona czapeczka, półbuty lub szpilki i przebranie gotowe.

Jak widać, jedyną przeszkodą w stworzeniu oryginalnego, modnego i pięknego stroju jest nie brak ubrań, ale ograniczenia naszej wyobraźni. Poszperanie w szafie, pomoc przyjaciółki, zakupy w sklepach z używaną odzieżą, można skorzystać ze wszystkiego, co może podsunąć nam ciekawy pomysł. Karnawałowy bal przebierańców to nie lada gratka dla osób, kochających dobrą zabawę.

Śledź najnowsze trendy

Mikołajkowe czapki, stroje, przebrania 6 grudnia już niedługo, a wraz z nim przychodzi do nas Święty Mikołaj. Chyba każdy, dziecko, nastolatek i dorosły lubi tego dnia otrzymywać prezenty. ...
Stroje na bal przebierańców Jedną z najciekawszych i najbardziej odjazdowych imprez jest bal przebierańców. Zazwyczaj bardziej kojarzy nam się z balem dla dzieci, ale w sylwestra...
Sukienka karnawałowa dla dziewczynki W okresie karnawałowym nasze dzieci chętnie uczestniczą w różnego rodzaju imprezach i balach organizowanych w ich szkołach czy przedszkolach. Aby zate...

2 Comments

  1. olka 12 stycznia 2011 23:21 Odpowiedz

    Mój sposób na karnawał- czarne szpilki mamy które upolowała boskie!!!!do tego sukienka o szalonym fasonie i kolorze bo to żółta bombka co o tym sądzicie??nie przesadzę jeśli pojawię się na balu w żółci jak pszczółka maja he he

  2. magda 14 stycznia 2011 21:04 Odpowiedz

    He he fajny pomysł z ta żółcią!!!!!czarne szpile z jak piszesz i śmigasz kochana na pewno zwrócisz na siebie uwagę tego wieczoru i tak ma być Królowa musi być:))))

Dodaj komentarz