Przejściowe kurtki na wiosnę

Pikowane kurtki damskieW porach przejściowych między zimą a wiosną oraz między jesienią a zimą warto szczególnie dbać o wybieranie nie tylko modnej, ale i ciepłej odzieży wierzchniej, która ochroni przed chłodem, wiatrem lub opadami.

Wybranie odpowiedniej kurtki wiosennej okazuje się bardzo ważne. O tej porze roku wielu z nas przecież choruje na grypę lub cierpi na przeziębienia. Aby im zapobiegać należy przede wszystkim zdrowo się odżywiać oraz ciepło ubierać, szczególnie podczas pierwszych, wiosennych dni.

Przejściowa kurteczka na wiosnę powinna być więc wykonana z solidnych, dobrze izolujących materiałów. Niektóre fasony mogą posiadać na przykład wewnętrzne ocieplenie z polaru lub cienkiego sztucznego kożuszka. Wierzchnia warstwa tkaniny kurtki powinna być nieprzepuszczalna, dzięki temu odzież nie przemoknie podczas wiosennego deszczu.

Podczas wietrznej pogody warto natomiast założyć ciepłą ale i lekką kurteczkę z kapturem lub wysoką stójką, która ochroni szyję i twarz przed chłodem. Również dla dziecka należ wybrać ciepłą, kolorową kurtkę na wiosnę. Może to być fason do pasa, składający się z dwóch odpinanych warstw, dzięki którym możemy lekką i cienką kurtkę ocieplić, znacznie poprawiając w ten sposób jej izolację termiczną.

Męska kurtka przejściowaPaniom pragnącym tej wiosny wyglądać pięknie i modnie we każdej sytuacji polecamy kurtki przejściowe w kolorach pastelowych, takich jak pistacjowa zieleń, pomarańcz czy blady błękit. Panie starze powinny z kolei wybierać odzież w bardziej stonowanych odcieniach, na przykład granatu, ciemnego fioletu, borda lub brązów i beżów. Panowie powinni z kolei wybrać dla siebie elegancką, prostą i skromną kurtkę, regulowaną na przykład wygodnym paskiem.

Wiele z fasonów wiosennych kurtek przejściowych posiada oprócz warstwy ocieplającej czy kaptura również przydatne elementy i pomysłowe ozdoby. Mowa tutaj przede wszystkim o stylowych lamówkach, delikatnych dziewczęcych haftach oraz praktycznych ściągaczach przy rękawach i w dolnej części odzieży. Kurtki dłuższe, przypominające nieco płaszcze nierzadko reguluje się paskiem z dekoracyjną, na przykład rzeźbioną klamerką.

RelatedPost

Dodaj komentarz