Rozszerzane płaszcze peleryny

Szeroki płaszcz pelerynaWśród zimowych okryć wierzchnich możemy przebierać do woli. Część Pań lubiących sportowy styl ubierania się zadowoli się ciepłymi, puchowymi kurtkami, inne kobiety ubiorą eleganckie płaszcze wcięte w talii, jeszcze inne zdecydują się na krótkie płaszczyki o fasonie litery A.

Kobiety lubiące nieco zadziorny i nonszalancki styl zdecydują się być może na ocieplane kurtki skórzane z kożuszkiem. Na ulicach w zimowe dni spotkamy bez wątpienia także nieśmiertelne płaszcze burberry i eleganckie futra. Wśród popularnych i chętnie noszonych przez Panie płaszczy znajdą się także rozszerzane płaszcze peleryny – ciepłe, ładnie otulające ciało i szalenie kobiece.

Szerokie płaszcze peleryny, zwane też płaszczami nietoperzami, modne są i chętnie noszone przez Panie od kilku sezonów. Ich ciągła popularność świadczy o tym, iż naprawdę przypadły do gustu kobietom. Ich ogromną zaletą jest uniwersalność – pasują w zasadzie do każdego typu sylwetki. Szczupłe, wysokie kobiety założą do takiego płaszcza peleryny obcisłe spodnie i wysokie kozaki i będą wyglądać znakomicie. Panie o zaokrąglonych kształtach dzięki takiemu płaszczowi ukryją zbyt szerokie biodra, fałdki na brzuchu lub duży biust. Rozszerzane i bardzo wygodne płaszcze peleryny świetnie będą wyglądać także na kobietach w ciąży.

Najmodniejszy fason płaszcza peleryny odsłania przedramiona i zasłania dekolt. Pod spód ubieramy oczywiście ciepły sweterek. Taki płaszcz peleryna ma szerokie rękawy (przypominające skrzydła nietoperza), luźny fason na całej długości oraz asymetryczne (np. łódkowe) zakończenie. Płaszcze takie mogą być jednolite z kołnierzem stójką, mogą być zapinane na guziki lub charakterystyczne dla budrysówek drewniane kołeczki. Czasem mają kaptur lub szalowy kołnierz. W sklepach znajdziemy modele luźne, miękko otulające się wokół sylwetki lub płaszcze o fasonie litery A wykonane ze sztywniejszego materiału.

Dominujące kolory takich zimowych płaszczy nietoperzy to ciemne kolory – czerń, granat, ciemny fiolet, grafit, ale spotkamy także modele beżowe, brązowe lub w kratkę burberry. Pochmurną zimową aurę rozweselą z pewnością ładne płaszcze peleryny w intensywnych kolorach – niebieskim, czerwonym, fioletowym, pomarańczowym, zielonym. Takie płaszcze nietoperze najlepiej łączyć z obcisłymi spodniami i wysokimi kozakami – wówczas szeroka górna część stroju jest równoważona przez przylegające do ciała spodnie i wysokie buty. Peleryny są bardzo ciepłymi, miękkimi, przyjemnymi płaszczami, które z jednej strony dodają nam swobody, nonszalancji, zapewniają nam wygodę i swobodę ruchów, a z drugiej strony – dodają nam kobiecości i nieco dostojeństwa, pozwalają się schować, otulić, zasłonić. W płaszczu pelerynie będziemy jednocześnie tajemnicze i kobiece z nutką swobodnej dezynwoltury.