Skórzane kozaki na koturnie

Jednym z koniecznych zimowych zakupów są bez wątpienia zimowe buty. Zimowa aura jest szczególnie niekorzystna właśnie dla butów – śnieg, woda, sól dają się mocno we znaki tej części naszej garderoby. Częste zmoczenie i przemoczenia obuwia zimowego, zabrudzenia, białe plamy spowodowane przez sól sprawiają, iż buty zimowe niejednokrotnie musimy kupować co roku. Dlatego warto kupić solidne, skórzane buty, które posłużą nam przez kilka sezonów. Panie postawią dodatkowo na kobiecy, szykowny fason obuwia zimowego i wybiorą ładne kozaki. W sezonie zimowym 2011/2012 najmodniejsze będą kozaki na koturnie.

Ładne kozaki na koturnie

Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie, kobieco i stylowo o każdej porze roku. Grube, zimowe ubrania nieraz utrudniają te pragnienia. W kwestii  zimowego obuwia Panie mogą zdecydować się na ciepłe i bardzo kobiece jednocześnie kozaki na szpilce lub na obcasie. Wydłużą one sylwetkę, podkreślą i wyszczuplą optycznie nogi. Jednak buty zimowe na obcasie lub szpilce mogą być niewygodne i mało praktyczne – na zaśnieżonych i oblodzonych chodnikach chodzenie w takich butach może być niebezpieczne. Stabilniejsze i zawsze kobiece są kozaki na koturnie i to one będą szalenie modne tej zimy.

W zależności od upodobań i wygody możemy wybrać kozaki na wyższej lub niższej koturnie. Znakomicie prezentują się skórzane kozaki na koturnie w kolorze ciemnobrązowym i o wysokiej, lekko pomarszczonej cholewie. Świetnie będziemy wyglądać także w kozakach jasnobrązowych lub czarnych. Możemy zdecydować się na kozaki zapinane na zamek błyskawiczny, wciągane na nogę lub kozaki wiązane. Wciąż modne są kozaki na koturnie z futerkiem w górnej części cholewy, które dodadzą naszej stylizacji nieco luzu i nonszalancji. Z kolei kobiety lubiące subtelne nawiązania do stylu wojskowego mogą wybrać skórzane kozaki na koturnie z ozdobnymi paskami zapinanymi na sprzączki.

Niezmiernie istotna jest pielęgnacja zimowego obuwia skórzanego. Wszelkie zabrudzenia czyścimy wilgotną szmatką. Do czyszczenia podeszew ze skóry stosujemy specjalny preparat. Białe zacieki z soli najlepiej wyczyścić wodą z dodatkiem octu lub cytryny. Gdy przemoczymy skórzane buty, należy wysuszyć je wypychając gazetami i wymieniając je, gdy nasiąkną wodą. Nie suszymy butów ze skóry na grzejnikach ani w bliskiej odległości od grzejnika. Po wysuszeniu impregnujemy skórzane kozaki specjalnymi środkami – najczęściej są to odpowiednie pasty do butów skórzanych.

RelatedPost