Sportowe czapki pilotki

Czapka ocieplana pilotkaOd kilku sezonów panuje moda na ubrania i dodatki w stylu militarnym i zdaje się, że wszyscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni polubili subtelne nawiązania militarne w swoim ubiorze. Także i tej zimy kurtki, buty i czapki w stylu militarnym będą chętnie noszone przez wszystkich. Szczególnie osoby ceniące sobie swobodny, sportowy lub nieco nonszalancki styl polubią kurtki – pilotki i szalenie modne od jakiegoś czasu czapki – pilotki. Czapkę – pilotkę może nosić w zasadzie każdy: mężczyźni lubiący prosty i nieco niedbały styl ubierania się, kobiety ceniące sobie wygodę, niezależność i ekstrawagancję i dzieci, dla których czapka ma być ciepła i wygodna.

Modna czapka pilotka

Jak sama nazwa wskazuje czapka ta to nieodzowny element ubioru pilotów. Kojarzymy ją z pilotami z czasów II wojny światowej uwiecznionymi w licznych filmach i serialach telewizyjnych, opowiadających o wojnie i dzielnych załogach pilotów wojskowych. Oryginalna czapka pilotka wykonana jest ze skóry naturalnej, najczęściej w kolorze czarnym lub brązowym, w środku wyłożona miękkim kożuchem, przylegająca ciasno do głowy, zakrywająca uszy i zapinana pod brodą na pasek. Oczywiście czapki pilotki, które nosić może każdy z nas i które kupimy w sklepie z ubraniami, dostosowane są do miejskiego stylu i zimowych warunków, w jakich będziemy ją nosić. Zimowa czapka pilotka jest też oczywiście mniej surowa w wyglądzie niż oryginalna czapka dla pilotów.

Czapka wełaniana pilotkaMężczyźni często wybierają skórzane czapki pilotki, ocieplone od środka miękkim i bardzo dobrze chroniącym przed zimnem kożuszkiem lub futrem. Również jako element ozdobny kożuch pokrywa przód czapki i te części czapki, które zakrywają uszy. Takie męskie czapki pilotki znakomicie komponują się ze skórzaną, ocieploną kurtką pilotką i butami nawiązującymi do stylu militarnego – np. męskimi oficerkami. Całość takiej stylizacji prezentuje się swobodnie, nonszalancko i szalenie pociągająco. Damskie czapki pilotki są bardziej zróżnicowane i bardziej ozdobne. Najczęściej spotkamy damskie czapki pilotki skrzyżowane z czapkami uszatkami – pokryte kożuszkiem lub futerkiem na znacznej powierzchni czapki lub na całej czapce. Czapki pilotki dla kobiet są bardzo futrzaste, bardzo ciepłe i bardzo ozdobne, niejednokrotnie spotkamy pilotki w najróżniejszych, żywych kolorach i o różnych fasonach. Kobiety noszą je do skórzanych kurtek, ciepłych płaszczyków, kozaków, zimowych botków i oficerek.

RelatedPost