Strój na Wszystkich Świętych

Odzieżowe stylizacje na jesieńWielkimi krokami zbliża się tradycyjne, listopadowe Święto Zmarłych. Na tę okazję większość z nas z pewnością przygotowywać będzie efektowne i eleganckie dekoracje nagrobkowe, warto jednakże zdawać sobie sprawę, iż tę niezwykle ważną, religijną uroczystość należy również uświetnić odpowiednio dobranym strojem.

Odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych powinniśmy zatem wybrać skromny, elegancki ale również ciepły i wygodny strój. Nierzadko początkiem listopada pogoda bywa dość kapryśna, wietrzna lub deszczowa czy nawet śnieżna, warto więc już teraz gruntownie zastanowić się nad doborem odpowiedniej odzieży wierzchniej oraz solidnego obuwia, w którym wybierzemy się na cmentarze.

Podczas obchodów tak ważnych świąt jak Wszystkich Świętych czy Dzień Zaduszny najkorzystniej będzie postawić przede wszystkim na skromność i elegancję. Zamiast wyzywającej i odważnej odzieży lepiej więc będzie zdecydować się na włożenie na tę uroczystość stonowanych w swoim kroju i kolorystyce ubrań, które dodatkowo zapewnią nam najlepszą izolację przed chłodem czy wilgocią. Pamiętajmy też, aby na Święto Zmarłych ubrać się odpowiednio do panujących w tym czasie warunków atmosferycznych.

Męska odzież wierzchniaWybierając się wspólnie z najbliższymi na cmentarz w przypadku słonecznej, ciepłej i suchej aury z powodzeniem można będzie założyć lekką odzież, taką jak choćby stylowy, sięgający połowy uda lub długi do kostek płaszczyk. Panowie mogą na tę okazję śmiało włożyć tradycyjny, skromny prochowiec lub elegancką, krótką kurtkę. Jeśli jednak tegoroczne Święto Zmarłych będzie deszczowe i chłodne, ubierzmy się nieco ciepłej, wybierając przykładowo solidne kurtki lub puchowe płaszcze z kapturem bądź dodatkową warstwą izolacyjną, na przykład z syntetycznego kożuszka lub polaru.

Zależnie od pogody powinniśmy także dopasować pozostałą odzież. W przypadku wietrznej lub deszczowej pogody lepiej będzie założyć długie, ciepłe spodnie. Panie mogą również pokusić się o włożenie na tę okazję dzianinowe spódnicy do kolana lub kostek, do której nalepie będzie zestawić również grubsze rajstopy lub legginsy. Niezwykle ważne z pewnością okażą się również wszelkie dodatki i akcesoria do wyjściowego stroju, takie jak przede wszystkim ciepłe szaliki, rękawiczki czy czapki.

Wybierając się z okazji Święta Zmarłych na cmentarz dopasujmy do naszego stroju również odpowiednie, solidne i ciepłe obuwie. Paniom polecamy przede wszystkim kozaczki lub botki z wysoką, ocieploną futerkiem lub kożuszkiem cholewką, Panom zaś eleganckie półbuty. Najlepiej, jeśli takie jesienne obuwie będzie miało płaski obcasy oraz dość skromny fason, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam poruszać się po ciasnych i często bardzo zatłoczonych w tym czasie, cmentarnych alejkach.

RelatedPost

Dodaj komentarz