Styl boho

Od pewnego czasu styl boho stał się najchętniej wybieranym stylem przez gwiazdy iTunika w stylu boho nie tylko. Boho pochodzi od słowa „bohemianism”, co można kojarzyć z polskim wyrazem określającym bohemę artystyczną. Bohemianism określał zarówno osoby, jak i ich styl. W taki sposób nazywano ludzi, którzy posiadali pewne uzdolnienie artystyczne, w dużej mierze byli to aktorzy, muzycy, pisarze, później również malarze czy rzeźbiarze. Określenie to pojawiło się w Europie w XIX wieku i na samym początku dotyczyło ubogich artystów, do których los się nie uśmiechnął. We Francji termin ten pojawił się około 1800 roku, kiedy różnej maści artyści zaczęli skupiać swoją uwagę na cygańskich sąsiadów, dzięki którym również czerpali inspirację. Tyle o historii boho.

Czym się jednak ten styl charakteryzuje i kiedy na dobre przeniknął do naszej modowej świadomości?

Artyści zaczęli przejmować styl cygański, dzięki czemu na dobre rozpoczęła się kariera stylu boho. Nie tylko cygańskie inspiracje miały wpływ na ten styl, ale również hippie z lat 60-tych XX wieku. Wszystko to stworzyło pewien rodzaj świadomości o stylu, w którym powinna odnaleźć się każda osoba o artystycznej duszy. A dzisiaj odnajdzie się w boho każda kobieta, która ceni sobie piękno, oryginalność, zwiewność, delikatność, kobiecość Chustka w stylu bohooraz wygodę. Styl boho łączy w sobie awangardę z codziennością, tworząc przy okazji stroje dające poczucie wolności i swobody. W kreacjach boho widoczne są oczywiście cygańskie wpływy, np. rozkloszowane spódnice lub spódnice z falbanami ozdobione motywami kwiatowymi.

Styl boho to również różnego rodzaju dodatki, przede wszystkim chusty i apaszki z elementami folklorystycznymi, kolorowe tuniki. Boho charakteryzuje się ciekawym łączeniem kolorów. Soczyste, jasne barwy są często zestawiane z ciemnymi i stonowanymi barwami. Typowymi dla boho materiałami są len i lekka bawełna, na których przepięknie prezentują się wzory etniczne. Bardzo modne są letnie i wiosenne sukienki ozdobione kwiatowymi lub orientalnymi motywami.

Dodatki w stylu boho powinny być wykonane przede wszystkim z drewna, zamszu lub skóry. Najbardziej znanym dodatkiem boho jest duży kapelusz z szerokim rondem oraz pokaźna biżuteria, która powinna sprawiać wrażenie ciężkiej, tworząc Kolczyki w stylu bohotym samym ciekawy kontrast z lekkimi strojami. Do stylu boho zaliczymy również skórzane buty z frędzlami lub drewnianymi czy metalowymi ozdobami. Tego typu buty będę pięknie wyglądać z długimi spódnicami, które stanowią istne połączenie stylów cygańskiego i hippisowskiego. Kontrast boho objawia się nie tylko w dobieraniu dodatków: do kwiatowych sukienek i spódnic z falbanami będzie pasować skórzana lub futrzana kurtka.

RelatedPost

One Comment

  1. chrupka 6 czerwca 2011 05:21 Odpowiedz

    uwielbiam wszelkie odcienie niebieskiego ! a kobalt jest faktycznie chyba najszlachetniejszym. Nie mam niestety za duzo rzeczy w tym kolorze ale na bierzaco staram sie naprawiac swoj blad 😛

Dodaj komentarz