Stylowe okulary

W sezonie letnim 2011 biżuteria i dodatki mają być duże i wyraziste. Wszystko musi być kolorowe i rzucające się w Najmodniejsze okularyoczy. Co roku spotykamy się z coraz większym wyborem okularów przeciwsłonecznych w sklepach. Okulary te stają się powszechnym dodatkiem i coraz więcej osób przestaje traktować je jak szkła ochronne przed słońcem. Stają się raczej stylowym dodatkiem. Okulary na lato 2011 powinny być przede wszystkim duże, w ciekawych kolorach i fantazyjnych kształtach.

Jakie okulary przeciwsłoneczne będą modne w lecie?

Pojawią się trendy z lat 70., czyli słynne okulary „muchy”, które będą pasować do ubrań w stylu boho, retro lub hippie. Okulary na ten sezon to przede wszystkim powrót do sprawdzonych, klasycznych oprawek i szkieł. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na okulary „muchy” lub awiatorki niż na nowoczesne okulary. Są to okulary bardzo eleganckie i szykowne, dzięki czemu sprawdzą się do wielu kreacji. Warto pamiętać, że takie duże okulary nie będą pasować do małych i drobnych twarzy. Sprawią wrażenie, jakby miały zasłonić całą buzię. Dlatego tego typu okulary należy wybierać z rozwagą.

Bardzo modne będą kolorowe oprawki. Odchodzimy od ciemnych okularów w odcieniach brązu czy czerni na rzecz bieli i jasnych kolorów. Warto postawić na okulary ozdobione motywami kwiatowymi. Drobniutkie kwiaty namalowane na oprawkach dodadzą lekkości i staną się niesamowicie oryginalnym dodatkiem. Będą pasować do zwiewnych spódnic i krótkich spodenek. Modne będą oprawki w żółte, pomarańczowe, niebieskie, zielone, fioletowe czy czerwone wzory.

Przeciwsłoneczne okulary

W tym sezonie oprawki nie muszą być okrągłe lub podłużne, ale mogą przybierać wiele ciekawych kształtów. Przedłużona góra oprawek lub stylowe wywinięcia są jak najbardziej na czasie. Szkła również nie muszą mieć standardowych kolorów, wręcz przeciwnie, warto zdecydować się na żółte lub pomarańczowe szkła. Tego typu szkła zestawione z białymi oprawkami będą wyglądać oryginalnie i modnie.

Jeśli potrzebujesz okularów przeciwsłonecznych do uprawiania sportów, warto poszukać szkieł, które będą trwałe i zabezpieczą Twoje oczy przed rażącym słońcem. Istnieje kilka marek, które oferują okulary praktyczne a przy okazji prezentują oryginalne wzory i bardzo modne kształty, np. Polaroid, Arctica, Solano Sport czy Uvex Sport. Marki te starają się nawiązywać do obowiązujących trendów, nie rezygnując z przy tym z podstawowych funkcji okularów przeciwsłonecznych.

 

Śledź najnowsze trendy

Styl pin-up girl Trend pin-up girl narodził się w połowie XX wieku, a dziewczyny w stylu pin-up były uśmiechnięte, piękne, ubrane w kolorowe stroje, rozkloszowane suki...
Styl retro Retro sięga do stylu ubierania z lat 50., 60., 70. i 80. Często mylimy go z vintage, który sięga jeszcze dalej (do początku XX wieku). Styl retro dzis...
Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne W sezonie wiosenno-letnim niezbędnym elementem naszej odzieży są oczywiście ochronne okulary przeciwsłoneczne. Podczas bardzo słonecznych dni z pewnoś...

Dodaj komentarz