/Moda stanowi najlepszy sondaż: mówi ona bowiem językiem, jakiego nie znają inne sondaże, językiem podświadomości./ Francoise Giroud

W sezonie letnim 2011 biżuteria i dodatki mają być duże i wyraziste. Wszystko musi być kolorowe i rzucające się w Najmodniejsze okularyoczy. Co roku spotykamy się z coraz większym wyborem okularów przeciwsłonecznych w sklepach. Okulary te stają się powszechnym dodatkiem i coraz więcej osób przestaje traktować je jak szkła ochronne przed słońcem. Stają się raczej stylowym dodatkiem. Okulary na lato 2011 powinny być przede wszystkim duże, w ciekawych kolorach i fantazyjnych kształtach.

Jakie okulary przeciwsłoneczne będą modne w lecie?

Pojawią się trendy z lat 70., czyli słynne okulary „muchy”, które będą pasować do ubrań w stylu boho, retro lub hippie. Okulary na ten sezon to przede wszystkim powrót do sprawdzonych, klasycznych oprawek i szkieł. Zdecydowanie lepiej będzie postawić na okulary „muchy” lub awiatorki niż na nowoczesne okulary. Są to okulary bardzo eleganckie i szykowne, dzięki czemu sprawdzą się do wielu kreacji. Warto pamiętać, że takie duże okulary nie będą pasować do małych i drobnych twarzy. Sprawią wrażenie, jakby miały zasłonić całą buzię. Dlatego tego typu okulary należy wybierać z rozwagą.

Bardzo modne będą kolorowe oprawki. Odchodzimy od ciemnych okularów w odcieniach brązu czy czerni na rzecz bieli i jasnych kolorów. Warto postawić na okulary ozdobione motywami kwiatowymi. Drobniutkie kwiaty namalowane na oprawkach dodadzą lekkości i staną się niesamowicie oryginalnym dodatkiem. Będą pasować do zwiewnych spódnic i krótkich spodenek. Modne będą oprawki w żółte, pomarańczowe, niebieskie, zielone, fioletowe czy czerwone wzory.

Przeciwsłoneczne okulary

W tym sezonie oprawki nie muszą być okrągłe lub podłużne, ale mogą przybierać wiele ciekawych kształtów. Przedłużona góra oprawek lub stylowe wywinięcia są jak najbardziej na czasie. Szkła również nie muszą mieć standardowych kolorów, wręcz przeciwnie, warto zdecydować się na żółte lub pomarańczowe szkła. Tego typu szkła zestawione z białymi oprawkami będą wyglądać oryginalnie i modnie.

Jeśli potrzebujesz okularów przeciwsłonecznych do uprawiania sportów, warto poszukać szkieł, które będą trwałe i zabezpieczą Twoje oczy przed rażącym słońcem. Istnieje kilka marek, które oferują okulary praktyczne a przy okazji prezentują oryginalne wzory i bardzo modne kształty, np. Polaroid, Arctica, Solano Sport czy Uvex Sport. Marki te starają się nawiązywać do obowiązujących trendów, nie rezygnując z przy tym z podstawowych funkcji okularów przeciwsłonecznych.

 

Pozostaw swoją opinię


Warning: file_put_contents(//wp-content/cache/zencache/cache/http/www-abcmody-pl/stylowe-okulary.html-55e78a036bfcf382050148-tmp): failed to open stream: Disk quota exceeded in /wp-content/advanced-cache.php on line 966

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'ZenCache: failed to write cache file for: `/stylowe-okulary/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `//wp-content/cache/zencache/cache`.' in /wp-content/advanced-cache.php:974 Stack trace: #0 [internal function]: zencache\advanced_cache->output_buffer_callback_handler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /wp-includes/functions.php(3269): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /wp-includes/plugin.php(496): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /wp-includes/load.php(613): do_action('shutdown') #5 [internal function]: shutdown_action_hook() #6 {main} thrown in /wp-content/advanced-cache.php on line 974