Sukienki z bufkami

Wielokrotnie wspominano tutaj, że tej wiosny wraca moda z przeszłychModny wzór sukienki dziesięcioleci. Sukienki z bufkami pochodzą z lat 80., choć dzisiaj preferowane są zupełnie inne tkaniny. Sukienki z lureksu i innych sztucznych materiałów nie dawały komfortu, dzisiaj sukienki z bufkami są znacznie wygodniejsze, skóra w nich oddycha, nie męczymy się, a tkanina układa się ładniej, dzięki czemu sukienka pięknie się prezentuje.

Na jakie sukienki z bufiastymi rękawami warto zwracać uwagę?

Pięknie i klasycznie prezentują się czarne sukienki. Bufki dodają im nieco charakteru. Bufki w czarnych kreacjach najładniej prezentują się przy rękawach na ¾ ręki. Taka sukienka może być zarówno długa, jak i krótka. Bardzo modne są czarne kreacje przetykane złotymi lub srebrnymi nićmi. Warto pamiętać, że do czarnej sukni z bufkami pasować będą czarne, wysokie buty, najlepiej szpilki lub na wysokim obcasie.

Oprócz kreacji na wyjątkowe okazje, możemy rozejrzeć się za sukienką z bufiastymi rękawami na co dzień. Bardzo modne będą sukienki jednokolorowe, ale także ozdabiane motywami kwiatowymi i deseniami ludowymi. Do  sukienki z bufkami nie dobierajmy dużych broszek, nie zakładajmy chust i sporych apaszek. Największą ozdobą mają być bufki i nie przyćmijmy tego innym elementem. Poza tym, w zależności od wielkości bufek (modne będą Mała czarna z bufkamiwłaściwie w każdym rozmiarze), za dużo różnych dodatków będzie powodował nadmiar. Można za to pozwolić sobie na ozdobny pasek, szeroki lub wąski. Może być w tym samym kolorze, co sukienka lub w innym, kontrastowym.

Warto zwrócić uwagę na sukienki w pionowe lub poziome pasy, zwłaszcza czarno-białe lub czarno-popielate. Takie sukienki są połączeniem mody lat 80. z modą współczesną, na dodatek taka sukienka będzie świetnie prezentować się zarówno do pracy, jak i na uczelnię czy spotkanie ze znajomymi lub randkę. Świetnie prezentują się sukienki, które są w dwóch kolorach: góra i dół są w różnych odcieniach. Najlepiej, aby były to zestawiania stonowane, np. ciemnofioletowa góra i czarny dół.

Bufki mogą występować w sukience przy ramionach lub na końcu rękawów. WKwiatki na sukience jednej sukience dozwolone są jedne bufki równocześnie. Bufki mogą być wykonane z innych materiałów niż reszta sukienki, na pewno powinny być zrobione z delikatniejszych tkanin, np. koronki.

Dodaj komentarz