Świąteczne swetry

Czerwony świąteczny sweterekW świątecznych filmach produkcji amerykańskiej, których akcja dzieje się w Święta Bożego Narodzenia, nie może nigdy zabraknąć jednej sceny – członkowie rodziny wręczają sobie prezenty, otwierają je i przynajmniej jedna osoba ( a zazwyczaj jest ich więcej) otrzymuje w prezencie kolorowy, ciepły świąteczny sweter, który oczywiście musi założyć. Taki świąteczny sweter z wyszytym na nim reniferem, mikołajem, kolorową choinką i innymi akcesoriami świątecznymi stał się w Stanach Zjednoczonych niemal przysłowiowy. Chyba mało kto przyzna, że swetry te są ładne, ale co roku przed Bożym Narodzeniem zakupowe polowania na taki sweter trwają w najlepsze.

Świąteczne swetry

Kevin McCallister z filmu „Kevin sam w domu” nienawidził ich, bohater „Dziennik Bridget Jones” – Mark Darcy ubierał je mimo ich brzydoty, by wyrazić swoją miłość mamusi, która obdarowywała go takimi swetrami. Obecnie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, znów zapanowała moda na świąteczne swetry i w Internecie znaleźć można coraz więcej stron oferujących „ugly Christmas sweater”. Zielony świąteczny sweterekAmerykanie urządzają nawet w okolicach Świąt Bożego Narodzenia Ugly Sweater Party, na którym obowiązkowym strojem jest kolorowy, gruby sweter z mikołajkami, choinkami, reniferami, w których sami wyglądamy jak świąteczna choinka lub świąteczna dekoracja sklepowa. Natomiast całe rodziny zakładają świąteczne swetry, siadają koło choinki, robią sobie zdjęcie i umieszczają je w internecie, bo to jest teraz modne w USA!  U nas moda ta nigdy nie zagościła na dobre, chociaż coraz więcej znajdziemy w sklepach świątecznych ciepłych swetrów z choinkami i reniferami. Jeśli nasza rodzina cechuje się poczuciem humoru, można corocznie kupować jednemu członkowi rodziny taki sweter, a śmiechu przy świątecznym stole będzie na pewno co nie miara.

Sweter jako prezent świąteczny nie musi być brzydki, niegustowny i kolorowy jak świąteczna choinka. Jeśli na przykład siostra lub mama uwielbiają kupować ciepłe sweterki – krótkie, dłuższe, z golfem lub zapinane na guziki w różnych, ładnych kolorach możemy z pewnością kupić taki ładny sweterek jako prezent gwiazdkowy. Podobnie jeśli tato, brat lub wujek lubią takie ciepłe, wełniane swetry i dobrze w nich wyglądają, kupmy im  ładny i modny sweter w ciemnym, eleganckim kolorze. Szczególnie te osoby, które lubią praktyczne prezenty będą z pewnością zadowolone. Natomiast świąteczny sweter z zaprzęgiem reniferów lub z ogromną, kolorową choinką możemy kupić dla żartu i na poprawę humoru sobie i innym.

RelatedPost

One Comment

  1. mania 28 grudnia 2011 16:44 Odpowiedz

    to fakt! u nas tez w rodzinie kilka swetrow reniferowych sie pojawilo pod choinka 🙂
    a ze reniferowe wzory sa w tym roku bardzo modne, to ze znalezieniem takich nie ma problemu 🙂

Dodaj komentarz