Sztruksowe trendy na jesień

sztruksowa marynarkaSztruks to przede wszystkim ciepła i wygodna tkanina, która jest idealna na jesień i zimę. Istnieje wiele rodzajów i gatunków sztruksu, najważniejsze jest jednak dopasowanie typu sztruksu do naszych  upodobań. Sztruksowe ubrania nie tylko są ciepłe, ale również wygodne i ładnie się prezentują. Nie warto zestawiać sztruksowych marynarek ze sztruksowymi spodniami, lepiej pobawić się różnymi materiałami. Sztruks pasuje do dżinsu oraz innych grubszych tkanin. Sprawdza się na stylizacja na co dzień oraz te bardziej oficjalne.

Jakie sztruksowe ciuchy warto mieć w szafie?

Jeszcze kilka lat temu, jeśli już ktoś miał sztruksowe spodnie lub spódnicę, to obowiązkowo w kolorze czarnym. Dzisiaj sztruks jest modny w wielu możliwych kolorach. Warto stawiać na jasne i głębokie kolory: pomarańczowy, zielony, niebieski, fioletowy, czerwony oraz szary. Różnorodność kolorystyczna sztruksowych ubrań jest naprawdę spora, dlatego warto rozglądać się za naszymi ulubionymi kolorami. Pomarańczowa sztruksowa marynarka będzie się świetnie prezentować z ciemnymi dżinsami lub czarnymi spodniami.

Sztruksowy płaszcz to jedno z najmodniejszych okryć na jesień. Są ciepłe, a wybranie w odpowiednim fasonie będą optycznie wyszczuplać. Sztruksowe płaszcze są zazwyczaj długie do kolan (choć można spotkać długie aż do łydek lub kostek) i przewiązywane w pasie. Taki płaszcz będzie pasował zarówno do spodni, jak i spódnicy. Przypominam o nie ubieraniu na siebie dwóch sztruksowych rzeczy, nawet jeżeli są to gatunkowo różne rodzaje sztruksu.

Sztruks grubszy, o szerszych paskach, jest zazwyczaj cieplejszy, natomiast ten z węższymi paskami – cieńszy. Jeśli szukamy spodni lub marynarki na jesień, warto wcześniej sprawdzić czy ubranie ma ciepłą podszewkę. Warto również pamiętać, że gruby sztruks może optycznie dodawać kilogramów, dlatego dobrze jest dobierać wysmuklające fasony: proste spodnie (zrezygnować ze spodni-dzwonów oraz szwedów), zwężone w pasie marynarki, przewiązywane płaszcze lub kurtki.

turkusowa torebka sztruksowaNie tylko sztruksowe ubrania są na topie. Szalenie modne stają się torebki oraz inne akcesoria ze sztruksu. Portfel ze sztruksowym obszyciem, opaska na włosy ozdobiona sztruksem, sztruksowe kaszkiety oraz czapki – sztruks jest po prostu wszędzie. Sztruksowe dodatki będą pasować do sztruksowych ubrań, ale i tak należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić. Sztruksowe dodatki również można dobierać w rozmaitych kolorach.

Warto również wrócić do sztruksowych spódnic, które sprawdzą się idealnie podczas jesiennej pory. Materiał jest nieco cieplejszy, dzięki czemu zapewni nam komfort podczas chłodniejszych dni. Do ciemnej spódnicy można dopasować kolorowe rajstopy oraz ciepły golf.

RelatedPost

Dodaj komentarz