Trendy w karnawale

Pomysły na strój karnawałowyOkres karnawału to wyjątkowy czas, w którym odbywa się mnóstwo hucznych imprez tanecznych, którym towarzyszą zwyczajowe, bogato dekorowane stroje i ciekawe przebrania.

W okresie karnawałowym warto więc zdecydować się na uczestnictwo w okolicznościowych dyskotekach, paradach lub zabawach, czy nawet wybrać się z przyjaciółmi do Wenecji, gdzie co roku odbywa się przepiękny festiwal karnawałowy.

W Polsce jednakże również świętujemy nadejście karnawału, choć może nie tak hucznie jak w Wenecji czy Rio de Janeiro. Nawet goszcząc na krajowych imprezach karnawałowych warto jednak ciekawie i pomysłowo się ubrać oraz wykonać elegancki, mocny wieczorowy makijaż.

Na tegorocznym karnawale nie może zabraknąć sukienek bez pleców lub własnoręcznie wykonanych kreacji w kolorze mocnej czerwieni, soczystej żółci czy jasnej zieleni. Co więcej, kolory te można niemal dowolnie łączyć, tworząc odważne, skontrastowane zestawienia. Młodszym Paniom polecamy również delikatne pastele – róże, błękity i fiolety.

Na imprezę karnawałową warto obok sukienki, gorsetu czy odważnego topu z cekinami wybrać również odpowiednie akcesoria i ozdoby. Świetnie sprawdzą się tutaj choćby długie, złote lub srebrne kolczyki, kolorowe bransoletki cy efektowne zawieszki i naszyjniki. Mogą one zawierać obok koralików na przykład szlachetne kamienie lub przezroczyste cyrkonie, efektownie odbijające światło.

Karnawałowe upięcia i kokiW karnawale z powodzeniem wkładać można zarówno krótkie spódniczki, długie kreacje wieczorowe, jak również damskie szorty i długie spodnie z błyszczącego materiału. Warto zestawić do nich na przykład kolorową tunikę z delikatnego, półprzezroczystego materiału, dekorowaną na przykład eleganckimi haftami lub brokatem. Ważnym akcesorium podczas karnawałowej zabawy będą również wygodne, ale modne buty w ciekawym fasonie. Do krótszych kreacji polecamy kolorowe kozaczki, zaś do dłuższych sukienek lub spodni – niskie, złote lub srebrne pantofle.

Przed wyjściem na karnawałową imprezę nie zapomnijmy również o ciekawej fryzurze. Można przykładowo lekko natapirować włosy i ułożyć je w efektowny kok z tyłu lub z boku głowy. Świetnie też wyglądać będą drobne loczki upięte w wygodną fryzurkę lub romantyczne fale na długich i zdrowych włosach.

Na karnawał można również ciekawie zafarbować włosy, tworząc na przykład kolorowe pasemka, komponujące się z całą kreacją. Nie zapomnijmy też o makijażu, który na tę okazję powinien być mocny, wyrazisty, ale również seksowny i kobiecy. Polecamy więc przede wszystkim pomalowanie oczu ciemną konturówką oraz podmalowanie ust na soczysto-czerwony lub malinowy odcień.

Dodaj komentarz