Wiosenne kurtki

Zrzucamy powoli zimowe płaszcze oraz kurtki na rzecz wiosennych i lekkich Czarna wiosenna kurteczkaokryć. Wiosenne kurteczki są przez nas uwielbiane, ponieważ są zwiewne, wygodne i uniwersalne. Dopasowany fason i modny kolor sprawiają, że kurtka pasuje tak samo do spódnicy, jak i do zwykłych dżinsów. Wiele trendów wśród wiosennych kurtek będzie stanowić kontynuację z jesieni 2010, ale pojawi się kilka modyfikacji. Warto postawić na taką kurtkę, którą można ubierać do przeróżnych stylizacji.

Jakie kurtki na tę wiosnę będą najmodniejsze?

Nadal modne będą kurtki skórzane, przede wszystkim czarne i ciemnobrązowe. Drobną zmianą przy tych kurtkach będzie dodanie falban lub finezyjnych kołnierzy. Równie modna będzie też prosta, czarna, skórzana kurtka stylizowana na żakiet lub damską marynarkę. Powinna być dopasowana, aby ładnie podkreślać talię. Przy skórzanych kurtkach pojawią się ozdobne broszki, które nieco „złagodzą” skórzaną kurtkę. Modne będą skórzane kurtki rodem z lat 70., czyli wytarte, zapinane na boku z ciekawymi naszywkami. Motywem przewodnim wiosny 2011 będą motyle i sowy, więc warto szukać kurtek z takimi właśnie wzorami.

Wraca moda na dżinsowe kurtki i katany. Najlepiej, aby były krótkie i dopasowane. Modny będzie przede wszystkim wytarty dżins w stylu lat 70. Dżinsowa katana jest, wbrew pozorom, szalenie praktyczna. Pasuje raczej do nieoficjalnych strojów, ale idealnie pasuje do sukienek, spodni szwedów (nie zestawiajmy dżinsowych spodni z dżinsową kurtką), rurek czy spódnic różnych długości. Dżinsowa kurtka jest idealna na co dzień. Możemy zdecydować się na kurtkę z guzikami lub na zamek. Dozwolone są różnego rodzaju ozdoby, przede wszystkim duże i wyraziste kwiatowe broszki.

Wśród kurtek pojawią się zarówno wzory asymetryczne, np. suwak przesunięty na lewą lub prawą stronę, jak i guziki zapinane dwurzędowo. Modny stanie się styl rockowy, który swoje odzwierciedlenie odnajdzie w kurtkach skórzanych, dżinsowych oraz trenczowych.

Wciąż modne będą kurtki w stylu militarnym. Warto zdecydować się na kurtkę w Jakie kurtki będą modne na wiosnę?kolorze ciemnej i głębokiej zieleni. Można wybrać nieco dłuższą kurtkę, przewiązywaną w pasie lub bardzo krótką kurteczkę zapinaną na kilka guzików. Obok stonowanych kolorów pojawią się fantazyjne kolory, barwne grochy i kraty na kurtkach. Innym dominującym deseniem będą pionowe lub poziome pasy, które powinny wyraźnie odznaczać się na tle kurtki. Pojawią się kurtki z trenczu i szeleszczących materiałów, z których wykonywanych są płaszcze.

RelatedPost

One Comment

  1. zuza 24 marca 2011 19:13 Odpowiedz

    Kupiłam ostatnio podobną kurteczkę.

Dodaj komentarz