Wodoodporny makijaż na plażę i basen

Wodoodporny makijażJeśli spędzamy wakacje na plaży lub regularnie uczęszczamy na basen naszym częstym problemem jest nietrwały makijaż, który spływa po każdorazowej kąpieli, czarna otoczka wokół oczu od tuszu do rzęs i konieczność ciągłej kontroli i poprawiania makijażu. Ale nie musi tak być! Warto na letnie miesiące zaopatrzyć się w kosmetyki wodoodporne, których coraz bogatszą ofertę proponują nam producenci kosmetyków. Nie wszyscy wiedzą, iż ich zaletą jest nie tylko odporność na wodę. Dobre kosmetyki wodoodporne chronią także skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, lekko opalają skórę, są odporne na wysokie temperatury oraz większą potliwość i zwiększone wydzielanie sebum w czasie upałów.

Jaki makijaż na plażę lub basen?

Wybierając kosmetyki na lato, szukaj tych, które wyraźnie mają na opakowaniu zaznaczone, iż są wodoodporne. Zrezygnuj latem z ciężkiego makijażu i postaw na lekkość i świeży wygląd. Zamiast gęstych podkładów, dokładnie kryjących niedoskonałości skóry, wybieraj raczej fluidy o lekkiej konsystencji lub delikatne kremy tonujące. Jeśli chcemy pokryć krosty, przebarwienia lub popękane naczynka spróbujmy zastosować lekkie podkłady o konsystencji musu. Piankowy charakter takiego podkładu sprawi, iż skóra pozostanie naturalna przez cały dzień i pozbędziemy się częstego latem efektu maski na twarzy.

Wodoodporny makijaż

Kosmetyki wodoodporne nie zmywają się pod wpływem wody dzięki zawartym w nim składnikom. Specjalne polimery, silikon oraz żywice sprawiają, iż makijaż utrzymuje się na skórze przez kilkanaście godzin i niestraszne mu są ani woda, ani pot, ani sebum, które latem wydzielane jest przez skórę w większych ilościach. Zatem nawet kobiety o cerze tłustej mogą być spokojne i nie muszą się martwić latem o trwałość swego makijażu. Na oczy nakładamy wodoodporny tusz do rzęs oraz specjalne cienie w kremie. Producenci kosmetyków ulepszają oferowane nam produkty, dzięki czemu nie jesteśmy skazane na tusze, które po wyjściu z wody zamieniają się w grudki. Tusz przez cały czas pozostaje na rzęsach i nie zmywa się. Podobnie jest z cieniami do powiek. Zawarta w nich żywica sprawia, iż nie spływają razem z wodą. Szeroko dostępne są również wodoodporne kredki do oczu i eyelinery. Z chęcią używają je Panie, które chcą podkreślić oczy, ale nie chcą „przytłoczyć” ich zanadto tuszem do rzęs. Latem eyeliner stosujmy oszczędnie i rysujmy jak najcieńsze kreski. Na usta zamiast nietrwałej szminki koniecznie nałóż błyszczyk. Dzięki niemu usta będą wyglądać naturalne i świeżo.

Ważny jest również demakijaż. Wykonuj go specjalnymi preparatami do zmywania makijażu wodoodpornego. Są one zazwyczaj bardziej tłuste od zwykłych kosmetyków do demakijażu. Płatek nasączony takim preparatem do demakijażu przyłóż na kilkanaście sekund do powiek i dopiero wtedy zetrzyj delikatnie cień z powiek i tusz z rzęs.

RelatedPost